Poznejte krásy Lublaně s nočními vlaky RegioJet

Noční vlaky do Lublaně za 590 Kč

 

Začněte svou dovolenou ve Slovinsku již na cestě vlakem RegioJet

Večer nastoupíte do vlaku RegioJet, vychutnáte si pohodovou jízdu se skvělým servisem, a ráno vysednete v Lublani.

 

 1. Ještě před cestou si vyberete a objednáte občerstvení
  Před cestou si můžete vybrat z nabídky našeho palubního menu. Během cesty si pak budete moci objednat další drobné občerstvení, pivo, víno či nealko.
 2. Nastoupíte do vlaku tam, kde to máte nejblíž
  (Praha, Pardubice, Brno, Břeclav, Bratislava)
 3. Místa máme pro jednotlivce, partu přátel nebo rodinu
  Vybrat si můžete lůžkové kupé pro skupiny, kupé se sedačkami nebo sedačky s individuální obrazovkou před vámi ve voze Astra.


 1. Filmy, zábava a internet zdarma pro vás
  Desítky filmů, připojení k wifi zdarma, samostatné obrazovky v sedačkách a zábavní portál.
 2. Palubní kavárna s kávou Illy zdarma
  Navštivte naše kavárenské okénko a dejte si cappuccino, latté, espresso nebo něco dalšího na zub.
 3. Budíček, snídaně a hurá za dobrodružstvím
  Ráno vás včas vzbudíme a nabídneme kávu s drobnou snídaní.


 

Astra

 

Místo k sezení ve voze
ASTRA

od 590 Kč

 

 

 

Lužkové vozy RegioJet

 

Místo v lůžkovém kupé STANDARD

od 790 Kč

 

 

 

Lublaň je město, které vás okouzlí!

 

Lublaň je město s velkým charisma, které si zamilujete. Nádherné secesní a barokní stavby, malebné promenády podél říčky Ljubljanice, impozantní výhledy z hradu, muzea i kostely, rozhodně stojí za vidění. Lublaň je kosmopolitní město plné klidu, usměvavých lidí, dobré nálady, kavárniček a barů. Celé město můžete projít bez problémů pěšky nebo využít možnosti půjčit si městské kolo ze stojanu.


 

Centrum města

Centrem Lublaně je hlavní dlážděné náměstí Prešernov trh, které získalo svůj název po slavném slovinském básníkovi Franci Prešernovi. Jeho socha a secesní budova františkánského kostela jsou dominantou celého náměstí. Kolem se to hemží pouličními umělci, herci a hudebníky. Nadechněte se a vychutnejte si místní nezapomenutelnou atmosférou.

 

Lublan - centrum města

lublan-hrad

Staré město a Lublaňský hrad

Z centra je to co by kamenem dohodil do Starého města. Největší dominantou starobylé části města je středověký hrad, na který si můžete vyšlápnout pěšky nebo vyjet v pohodlí lanovky nebo turistického vláčku. Lublaňský hrad pochází z 12. století a je dodnes perlou slovinského hlavního města. Doporučujeme návštěvu hradní galerie a hradní věže, ze které je za dobrých podmínek vidět až na Julské Alpy.

 

Trojmostí

Trojice identických mostů, které překlenují řeku Ljubljanici v historickém centru města se také říká Tromostovje. Mosty ústí přímo v centru na Prešernov trh. A proč jsou tři identické mosty takhle vedle sebe? Původní most, který je uprostřed, kapacitně nevyhovoval, a tak přední lublaňský architekt Jože Plečnik přistavěl další dva, každý z jedné strany. Lublaň tak získala tenhle turisticky zajímavý unikát.

 

Trojmostí v Lublani

Lublaňský drak

Lublaňský Drak

Drak je jedním ze symbolů celého města a můžete ho vidět třeba na nádherném Dračím mostě, jímž je přemostěna řeka Ljubljanica. Železobetonový most byl postaven v době, kdy slavil císař František Josef I. 40 let, ve stylu vídeňské secese a je považován za jeden z nejkrásnějších slovinských mostů. Pojmenován je podle čtyř soch draků. Draků ale není nikdy dost, a tak se můžete za dalšími vydat třeba na Lublaňský hrad.

 

 

Metelkova ulice

Máte rádi street art a městský underground? Tak tady se budete cítit, jako v pohádce. Z opuštěných kasáren se stalo kulturní centrum. Nachází se nedaleko hlavního nádraží a k vidění tady jsou okouzlující grafitti, které zdobí okolní domy, garáže, ale i verandy. Celou atmosféru pak dotvářejí místní bary a komorní koncerty.

 

Metelkova ulice v Lublani

Řeka Ljubljanice

Promenáda kolem řeky Ljubljanice

Chcete zažít pravou romantiku? Pak si vychutnejte procházku kolem řeky Ljubljanice. Oba břehy řeky jsou lemovány kavárnami a bary, které vybízejí k tomu se posadit, dát si šálek kávy a relaxovat. V létě oceníte také kouzlo mohutných stromů, které zdobí celé nábřeží. A díky spleti nádherných mostů, které navrhl architekt Jože Plečnik, můžete přecházet z jedné strany na druhou, jak se vám zlíbí.

 

 

Poznejte nádherné okolí Lublaně

 


 

 

Jezero Bled

Na úpatí Julských Alp najdete rozkošné jezero s jediným přírodním ostrovem ve Slovinsku. Ostrov se nachází uprostřed jezera a zdobí ho kostelík. Nejkrásnější pohled na celé jezero je z výšky. Doporučujeme si vyjít na vyhlídku Mala Osojnica, odkud uvidíte celou krásu jezera jako na dlani. Pokud se vydáte na procházku kolem jezera, tak počítejte s 2 - 3 hodinovou procházkou s výhledy do okolní nádherné přírody.

 

 

Jezero Bled, Slovinsko

Piran, Slovinsko

Piran

V nejzápadnější části Slovinska na pobřeží Jaderského moře najdete nádherné městečko, které svou atmosférou připomíná Benátky. Úzké uličky a přímořská architektura nadchnou snad každého cestovatele. Na své si tady přijdou také milovníci koupání, kteří si můžou do sytosti užít moře a potápění. Náš tip je výlet k solným polím Sečovlje. Poku se chystáte navštívit Piran na přelomu srpna a září, tak určitě návštivte festival Tartini.

 

 

 

Postojenské jeskyně

Vstupte do podzemního království, které vytvořily miliony kapiček. 19 kilometrů podzemních dómů a chodeb zdobí nespočet stalaktitů, stalagnátů a sintrových závěsů. Pokud chcete zažít pravé dobrodružství, pak nasedněte do podzemního vláčku a nechte se unášet po téměř 2 kilometrové trase. Není divu, že je Postojenská jeskyně považována za jednu z nejkrásnějších jeskyní na světě.

 

 

Postojenská jeskyně

Jeskyně Skočjan

Jeskyně Škocjan

Škocjanská jama jsou krápníkové jeskyně, které patří k jedněm z největších v celé Evropě. Jejich celková délka je 5 800 metrů. Podívat se do jeskyně můžete pouze s průvodcem a ve stanovené hodiny. Stojí to ale rozhodně za to. Čarokrásné divy, které vykouzlila příroda, vás dostanou. Ne nadarmo se dostaly jeskyně na seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO.