Cestování nočními vlaky

Využijte efektivně čas, kdy spíte

Cestování nočními vlaky vám přináší možnost nastoupit večer na spoj a ráno vystoupit v cílové stanici odpočatí. Díky tomu budete moci ušetřenou energii věnovat třeba naplánované turistice nebo plánované obchodní schůzce. Cestováním ve spacích vozech tak můžete ušetřit cenné hodiny, během kterých byste počítali každou minutu "kdy už tam konečně budete?".

Cesta z Prahy do Košic a zpět nikdy nebyla pohodlnější! Šetřete svůj čas a energii a dopřejte si plnohodnotný spánek v našich vlacích. Chcete mít soukromí? Zablokujte si celé kupé jen pro sebe v lůžkové části. Nebo si rezervujte místo v lehátkových vozech až pro šest cestujících.

Jízdu ve spacím voze si můžete zakoupit, pokud je vaše cesta delší než cca 5 hodin jízdy.

V rezervačním systému jsou vozy označené touto ikonou

Lůžkové vozy

 • Komfortní kupé uzpůsobené pro sezení i spánek během cesty
 • Maximálně pro 3 cestující: 3 místa na sezení a 3 lůžka na spaní
 • Užívejte si soukromí: možnost rezervace celého kupé také jen pro jednoho nebo dva cestující
 • V kupé jsou pro vaše pohodlí přichystány lůžkoviny, polštáře a přikrývky
 • Snídaně zdarma: americká káva, pomerančový juice Rio, snídaňový set
 • Sladká pozornost
RegioJet_LEHATKA

Lehátkové vozy

 • Kupé až pro 6 cestujících
 • V kupé jsou k dispozici lůžkoviny, polštáře a přikrývky
 • Snídaně zdarma: americká káva a čerstvý croissant

Ve spacích vozech obdržíte:

 • Snídaně ZDARMA
 • Bezpečnostní služba
 • Služba buzení - dejte stevardům vědět, zda a v kolik hodin budete chtít vzbudit
 • Je možné si koupit bezpečnostní zámek na zavazadla - 30 Kč

Prohlédněte si průvodce servisem v spacích vozech a podívejte se na noční režim a servis v nočních spojích.

V čem jsou naše lůžkové vozy jiné, než jste zvyklí u konkurence?

V čem se líší lehátka a lůžka na železnici? Je to zejména v počtu postelí na kupé a kvalitě lůžkovin. Konstrukce postelí je stejná. Pro potřeby většího soukromí jsme tyto lehátkové vozy upravili na lůžkové tak, aby 3 lehátka byla permanentně rozložena na lůžko. Lůžka na jedné polovině jsou povlečena a lehátka na druhé straně jsou permanentně složena na sezení.

Toto řešení má proti lůžkovým vozům, které provozuje konkurence, nespornou výhodu. Cestující není závislý na spolucestujících a může se kdykoliv svobodně rozhodnout, zda bude ležet či sedět, protože má dvě nezávislá místa. Proto je také toto kupé pro 3 osoby větší, než standardní kupé pro 3 osoby v běžných lůžkových vozech konkurence. Je třeba však upozornit na fakt, že naše vozy nemají v kupé umyvadlo ani sprchu, na obou koncích chodby je pouze WC a umyvárna s umyvadlem na ranní hygienu.

Důležité upozornění:

 • Během celé trasy cestující nesmí obtěžovat spolucestující v kupé, ani v celém voze.
 • Ve spacích vozech nelze přepravovat zvířata ani v případě, že jsou v přepravce.
 • Mezi formy obtěžování dle zákona patří: hluk, přílišná konzumace alkoholu, nepříjemný zápach.
 • Během nočního režimu je přísný zákaz konzumace vlastních alkoholických nápojů. Po prvním napomenutí bude zavolána policie a cestující bude vyveden z vlaku bez náhrady jízdného.

Nová úroveň bezpečnosti ve vlaku

Také máte hlavu plnou děsivých historek z vlaků?

"Průvodčí projde vlakem jednou za 3 hodiny!" ... "Co když tě někdo v kupé okrade?" ... "Nikdo se tě nezastane!" ... "Spát v kupé s 5 cizinci - nezbláznila ses?"

U nás máte vlastní soukromí i jistotu bezpečí.

Po celou dobu je ve vlaku přítomna bezpečnostní služba a v každém voze člen posádky, který se stará jak o vaše pohodlí, tak v době nočního klidu o vaši bezpečnost. Posádka v noci nespí, ale je přítomna v chodbách a kdykoli se tak na ni můžete obrátit.

Dáváte při cestování přednost soukromí nebo nízkým nákladům?

Chci soukromí v lůžkovém kupé!

Lůžkové kupé je luxusní způsob cestování. V kupé máte již přichystaný prostor na spaní, jen zalehnout a přikrýt až po bradu peřinou! Ale také zde máte zároveň prostor na sezení. Kupé jsou pro maximálně 3 osoby a můžete zvolit buď samostatné kupé pro 1 - 3 osoby, kde máte jistotu, že s vámi nebude nikdo cizí, nebo si koupit 1 z těchto míst a nechat se překvapit, kdo bude vaším spolucestujícím.

 

Jede nás víc a rádi se seznámíme s novými lidmi!

V tom případě volte lehátkové kupé. V tomto kupé jsou nachystané balíčky s povlečením a místečko na spaní si připravujete sami. V kupé jsou nachystané sedačky na sezení a před nočním klidem si je rozkládají sami cestující. V případě potřeby jim však ochotně pomůže palubní personál. Kupé je pro 6 osob, což příznivě ovlivňuje cenu. 

 

Tak na co čekáte?

Spacích vozů je na nočních spojích jen čtvrtina, nenechejte si utéct zrovna to své místečko k odpočinku.

Rezervovat jízdenku na noční vlak

Cestující bere na vědomí, že případné poskytnutí inzerovaných nadstandardních služeb, zejména teplých a studených nápojů, občerstvení, připojení k Wi-Fi, připojení k zábavnímu portálu, denního tisku, doprovodu stevarda/ky a dalších marketingových bonusů, je zcela v dispozici dopravce a cestujícímu uzavřením přepravní smlouvy nevzniká nárok na jejich poskytnutí. V případě nedostatečného časového prostoru pro obsluhu nebo při vzniku nepříznivých okolností není tento servis nabízen. Nárok na výše uvedené služby nevzniká cestujícím využívajícím spoje integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS dle tarifu ODIS.