Komfort ve vlacích a autobusech RegioJet i pro imobilní cestující

Na palubě našich vlaků a autobusů rádi přivítáme také ty, pro které není cestování nejjednodušší. U vlakových souprav se instalují nájezdové rampy pro bezpečný a pohodlný nástup cestujících na invalidním vozíku, ve žlutých autobusech je samozřejmostí bezplatné přepravení invalidního vozíku.

 

Osoby se sníženou pohyblivostí ve vlacích

Vozy, které jsou vybaveny nájezdovou rampou, najdete v rezervačním systému označeny symbolem vozíčku (viz obrázek), zpravidla se však jedná o třídu Standard. Při rezervaci sedadla se podívejte na vozy 3 a 6, kde se plošiny nejčastěji umisťují.

Z technických důvodů je možné přepravovat cestující pouze na vozících, které nepřesahují šířku 60 cm a celkovou hmotnost 300 kg (vč. klienta). Bohužel není v našich silách přepravit vozíky elektrické.Dovolujeme si vás také upozornit, že disponujeme standardními rychlíkovými vozy, které nejsou nízkopodlažní a prostor pro pohyb ve vlaku je omezený. Ve vlacích zároveň nemáme vyhrazené žádné speciální místo pro cestující na vozíku, cestující se proto musí přesunout na klasické sedadlo.

Pro zajištění přepravy je nutné dodržet níže uvedené lhůty dle konkrétní nástupní i výstupní stanice. Vezměte, prosím, na vědomí, že v případě jejich nedodržení nemusí být přeprava umožněna.

Použití naší nájezdové rampy

 1. Ve stanicích Brno, dolní nádraží, Praha hl.n., Přerov, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Zábřeh na Moravě, Studénka, Ostrava-Svinov, Ostrava-Stodolní, Olomouc hlavní nádraží, Český Těšín, Třinec centrum, Bystřice, Návsí, Žilina, Poprad-Tatry, Košice, Bratislava Hlavná stanica, Bratislava Nové Mesto, Vyškov, Břeclav, Vídeň Hbf, Vídeň Simmering je přeprava možná za použití naší nájezdové rampy. Přepravu je nutno objednat nejpozději 24 hodin před časem odjezdu vlaku ze stanice.

 2. Přeprava imobilních cestujících do stanic Bohumín, Suchdol, Opava-východ a Česká Třebová je možná po předešlé domluvě. Ze strany provozovatele dráhy zde totiž není garantovaný příjezd našeho vlaku k nástupišti s dostatečnou výškou pro použití plošiny. Rezervace je proto nutná nejméně 48 hodin před cestou, a to na emailu vozickari@regiojet.cz.

Použití externí mobilní plošiny

 1. Ve stanicích, kde výška nástupiště neumožňuje použití naší nájezdové rampy (Hranice na Moravě, Havířov, Brno-Králové Pole, Brno-hlavní nádraží, Ostrava-hlavní nádraží), plošinu zajišťujeme externě. Proto vás pro potvrzení objednávky budeme telefonicky kontaktovat. Přepravu objednávejte nejpozději 48 hodin před odjezdem spoje.

Nemožnost přepravy imobilních cestujících

 1. Ve stanicích Brno-Židenice, Nezamyslice, Kojetín, Čadca, Vrútky, Martin, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Štrba, Spišská Nová Ves, Kysak a Margecany nelze bohužel přepravu imobilních cestujících zajistit, protože tu není možné použít naše nájezdové rampy ani objednat externí plošiny.

Jak službu jednoduše objednat

  • Užití nájezdové rampy či plošiny a asistenci personálu pro nástup/výstup cestujících na invalidním vozíku si můžete objednat předem na emailu vozickari@regiojet.cz nebo tlačítkem níže.
  • Pokud kupujete jízdenku na našich prodejních místech, prodejce vám mobilní plošinu nebo nájezdovou rampu objedná.
  • Pro objednání mobilní plošiny nebo nájezdové rampy můžete kontaktovat naši nonstop informační linku na čísle +420 222 222 221.
  • Při objednávání je nutno dodržet předepsané lhůty.

Objednejte si přepravu

Jak přeprava probíhá

 • Objednejte si mobilní plošinu nebo nájezdovou rampu pro bezpečný nástup a výstup - online, telefonicky nebo na prodejním místě.
 • Dostavte se včas podle jízdního řádu k odjezdu svého spoje.
 • Palubní personál připraví nájezdovou rampu (ve stanicích, kde je možné ji použít), případně je zajištěna externí plošina, prostřednictvím které proběhne bezpečný a pohodlný nástup.
 • Při tomto nástupu vám pomůže palubní personál vlaku RegioJet.
 • Po nástupu vám bude palubní personál k dispozici při usazování na místo.
 • Podobně proběhne také výstup v cílové stanici.
 • Při splnění podmínek lze pro přepravu využít slevy pro držitele ZTP průkazu.

VÍCE INFORMACÍ O PŘÍSTUPNOSTÍ STANIC
najdete na webech SŽDC a Železniční spoločnosti Slovensko:

 

Osoby se sníženou pohyblivostí v autobusech

Cestující s omezenou schopností pohybu a orientace přepravujeme ve žlutých autobusech na všech linkách za podmínky zajištění vlastního doprovodu, který cestujícímu umožní nástup a výstup do/z autobusu. Vozy nejsou bezbariérové. Upozorňujeme, že palubní personál asistenční služby nezajišťuje. Děkujeme za pochopení.

Přeprava invalidních vozíků je zdarma. Vozíky přepravujeme ve složeném stavu v zavazadlovém prostoru. Další náležitosti přepravy cestujících s omezenou schopností pohybu a orientace se řídí podle platných Smluvních přepravních podmínek.

Linka Praha–Liberec

Na této lince najdete vozy, které jsou vybavené plošinou. Ve vozidle je garantováno 1 místo pro přepravu cestujícího na invalidním vozíku, službu prosím předem objednávejte na tel. čísle +420 222 222 221.

Linky IC Bus Deutsche Bahn/SA do Německa

Autobusy na všech trasách linek IC Bus DB/SA jsou bezbariérové a opatřené vestavěným výtahem s plošinou. Cestující stráví cestu na svém vozíčku, v prostoru s bezpečnostním zádržným systémem a intercomem pro spojení s obsluhou. Kontaktujte prosím 7 dní před odjezdem zákaznické centrum DB na tel. čísle +49 180 6 99 66 33 pro rezervaci převozu.

Další užitečné informace