Komfort ve vlacích a autobusech RegioJet i pro imobilní cestující

Na palubě našich vlaků a autobusů rádi přivítáme také ty, pro které není cestování nejjednodušší. U vlakových souprav se instalují nájezdové rampy pro bezpečný a pohodlný nástup cestujících na invalidním vozíku, ve žlutých autobusech je samozřejmostí bezplatné přepravení invalidního vozíku.

Osoby se sníženou pohyblivostí ve vlacích

 

SPOJE KATEGORIE RJ

Vozy, které jsou vybaveny nájezdovou rampou, najdete v rezervačním systému označeny symbolem vozíčku (viz obrázek), zpravidla se však jedná o třídu Standard. Při rezervaci sedadla se podívejte na vozy 3 a 6, kde se plošiny nejčastěji umisťují.

Z technických důvodů je možné přepravovat cestující pouze na vozících, které nepřesahují šířku 60 cm a celkovou hmotnost 300 kg vč. klienta). Bohužel není v našich silách přepravit vozíky elektrické. Dovolujeme si vás také upozornit, že disponujeme standardními rychlíkovými vozy, které nejsou nízkopodlažní a prostor pro pohyb ve vlaku je omezený. Ve vlacích zároveň nemáme vyhrazené žádné speciální místo pro cestující na vozíku, cestující se proto musí přesunout na klasické sedadlo.

Pro zajištění přepravy je nutné dodržet níže uvedené lhůty dle konkrétní nástupní i výstupní stanice. Vezměte, prosím, na vědomí, že v případě jejich nedodržení nemusí být přeprava umožněna.

 

SPOJE KATEGORIE OS V ÚSTECKÉM KRAJI

Každý náš osobní vlak 628 kategorie OS obsluhující vybrané linky na Ústecku disponuje nájezdovými ližinami, jejich použití je však limitováno nástupišti stanic ve správě SŽDC. Doporučujeme si na webové stránce www.szdc.cz/cestujici/stanice ověřit přístupnost stanice, na které chcete nastupovat či vystupovat. Vlaky PESA, které budou v provozu od roku 2021, jsou nízkopodlažní a nástup či výstup by tak měl být v budoucnu maximálně komfortní a bezproblémový.

 

SPOJE KATEGORIE R

R8 Brno–Ostrava–Bohumín

Na rychlíkové lince R8 Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín přepravujeme cestující s omezenou schopností orientace a pohybu bez jakýchkoliv omezení ve vozech tarifní třídy Low cost (2. tř.). Z technických důvodů není možné využít pro přepravu jinou tarifní třídu spojů kategorie R. Ve vozech je vyhrazený specifický prostor pro cestující na vozíku. Vyhrazená místa poznáte podle ikony vozíčku. K dispozici je také bezbariérové WC.

Přepravované invalidní vozíky nejsou limitovány ani rozměry, ani váhou. Přepravujeme také vozíky elektrické. Po nástupu přes plošinu ve vlaku nebo na nástupišti prosím vyčkejte asistence palubního personálu.

Pro zajištění přepravy je nutné dodržet níže uvedené lhůty dle konkrétní nástupní i výstupní stanice (viz níže). Vezměte prosím na vědomí, že v případě jejich nedodržení nemusí být přeprava umožněna.

R23 Kolín – Mělník – Litoměřice - Ústí nad Labem

Na lince R23 Kolín – Mělník – Litoměřice - Ústí nad Labem přepravujeme cestující s omezenou schopností orientace a pohybu ve vozech tarifní třídy Low cost (2. tř.). Ve vozech je vyhrazený specifický prostor pro cestující na vozíku. Vyhrazená místa poznáte podle ikony vozíčku. K dispozici je také bezbariérové WC.

Přepravované invalidní vozíky nejsou limitovány ani rozměry, ani váhou. Přepravujeme také vozíky elektrické. Před cestou je nutné s časovým předstihem objednat nástupní plošinu. Časový předstih se liší u jednotlivých stanic. Při nástupu prosím vyčkejte asistence palubního personálu.

Pro zajištění přepravy je nutné dodržet níže uvedené lhůty dle konkrétní nástupní i výstupní stanice. Vezměte prosím na vědomí, že v případě jejich nedodržení nemusí být přeprava umožněna.

 

Postup objednání přepravy imobilních cestujících ve spojích kategorie RJ a R

 

Použití naší nájezdové rampy

 1. Ve stanicích Brno, dolní nádraží, Praha hl.n., Přerov, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Zábřeh na Moravě, Studénka, Ostrava-Svinov, Ostrava-Stodolní, Olomouc hlavní nádraží, Český Těšín, Třinec centrum, Bystřice, Návsí, Žilina, Poprad-Tatry, Košice, Bratislava Hlavná stanica, Bratislava Nové Mesto, Vyškov, Břeclav, Vídeň Hbf, Vídeň Simmering je přeprava možná za použití naší nájezdové rampy. Přepravu je nutno objednat nejpozději 24 hodin před časem odjezdu vlaku ze stanice.

 2. Přeprava imobilních cestujících do stanic Bohumín, Suchdol, Opava-východ a Česká Třebová je možná po předešlé domluvě. Ze strany provozovatele dráhy zde totiž není garantovaný příjezd našeho vlaku k nástupišti s dostatečnou výškou pro použití plošiny. Rezervace je proto nutná nejméně 48 hodin před cestou, a to na emailu vozickari@regiojet.cz.

 

Použití externí mobilní plošiny

 1. Ve stanicích, kde výška nástupiště neumožňuje použití naší nájezdové rampy (Hranice na Moravě, Havířov, Brno-hlavní nádraží, Ostrava-hlavní nádraží), plošinu zajišťujeme externě. Proto vás pro potvrzení objednávky budeme telefonicky kontaktovat. Přepravu objednávejte nejpozději 48 hodin před odjezdem spoje.

Nemožnost přepravy imobilních cestujících

 1. Ve stanicích Brno-Králové Pole, Brno-Židenice, Nezamyslice, Kojetín, Čadca, Vrútky, Martin, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Štrba, Spišská Nová Ves, Kysak a Margecany nelze bohužel přepravu imobilních cestujících zajistit, protože tu není možné použít naše nájezdové rampy ani objednat externí plošiny.

Jak službu jednoduše objednat

  • Rezervujte si jízdenku v tarifu ZTP/P.
  • Následně si můžete nájezdovou rampu či plošinu a asistenci personálu pro nástup/výstup cestujících na invalidním vozíku objednat předem na emailu vozickari@regiojet.cz nebo tlačítkem níže.
  • Pokud kupujete jízdenku na našich prodejních místech, prodejce vám mobilní plošinu nebo nájezdovou rampu objedná.
  • Pro objednání mobilní plošiny nebo nájezdové rampy můžete kontaktovat naši nonstop informační linku na čísle +420 222 222 221.
  • Při objednávání je nutno dodržet předepsané lhůty.

Objednejte si přepravu

Jak přeprava probíhá

 • Objednejte si mobilní plošinu nebo nájezdovou rampu pro bezpečný nástup a výstup - online, telefonicky nebo na prodejním místě.
 • Dostavte se včas podle jízdního řádu k odjezdu svého spoje.
 • Palubní personál připraví nájezdovou rampu (ve stanicích, kde je možné ji použít), případně je zajištěna externí plošina, prostřednictvím které proběhne bezpečný a pohodlný nástup.
 • Při tomto nástupu vám pomůže palubní personál vlaku RegioJet.
 • Po nástupu vám bude palubní personál k dispozici při usazování na místo.
 • Podobně proběhne také výstup v cílové stanici.
 • Při splnění podmínek lze pro přepravu využít slevy pro držitele ZTP průkazu.

VÍCE INFORMACÍ O PŘÍSTUPNOSTÍ STANIC
najdete na webech SŽDC a Železniční spoločnosti Slovensko:

 

Osoby se sníženou pohyblivostí v autobusech

imobilni_cestujici

Přeprava s vlastním doprovodem

Cestující s omezenou schopností pohybu a orientace přepravujeme ve žlutých autobusech na všech linkách za podmínky zajištění vlastního doprovodu, který cestujícímu umožní nástup a výstup do/z autobusu. Vozy nejsou bezbariérové. Upozorňujeme, že palubní personál asistenční služby nezajišťuje. Děkujeme za pochopení.

 

Vozíčky přepravíme ZDARMA

Přeprava invalidních vozíků je zdarma. Vozíky přepravujeme ve složeném stavu v zavazadlovém prostoru. Další náležitosti přepravy cestujících s omezenou schopností pohybu a orientace se řídí podle platných Smluvních přepravních podmínek.

Další užitečné informace