Ceny autobusových jízdenek do Berlína a Vídně spadly na rekordně nízkou úroveň – aktuálně začínají už na 270 Kč nebo € 9,90

30.06.2015, archiv
Levné, jako nikdy před tím – tak aktuálně vypadají ceny jízdenek na autobusové linky STUDENT AGENCY do Vídně a do Berlína. Cena jednosměrné jízdenky z Prahy do Berlína a z Prahy do Vídně (centrum) začíná už na 270 Kč / € 9,90; další cenová úroveň je pak 380 Kč respektive € 14,-. Ceny jízdenek do Berlína a Vídně tak u STUDENT AGENCY odpovídají cenám vnitrostátních jízdenek na stejně dlouhých trasách.

Je to náš dárek mladým lidem a dalším cestujícím v roce 25. výročí sjednocení Německa, aby se jeli podívat tam, kde se před 25 lety psala evropská historie. Jízdenky za nové ceny jsou běžně dostupné v předprodeji do mimošpičkových spojů. Je to ideální příležitost na prázdninové výlety“ , říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy. Za stejné ceny je možné cestovat také z Prahy do Vídně do centra.

STUDENT AGENCY na lince do Berlína v letošním roce roste meziročním tempem o 20 % během prvního pololetí; další zrychlení růstu očekává po zavedení vnitrostátní dopravy zejména mezi Drážďany a Berlínem, pro kterou STUDENT AGENCY před nedávnem získalo licenci a kde v následujících dnech zahájí rovněž předprodej jízdenek.

STUDENT AGENCY na většinu spojů do Berlína a do Vídně nasazuje nejmodernější autobusy FUN & RELAX, kde vedle palubního servisu v podobě nápojů a denního tisku zdarma a vysoce výkonného internetového připojení zdarma (na území ČR), mají cestující k dispozici systém palubní zábavy v podobě individuálních monitorů instalovaných v jednotlivých sedačkách, na kterých mohou cestující sledovat například více než 50 filmů, poslouchat hudbu, číst zpravodajství či hrát elektronické hry. Standard cestování se tak blíží například dálkovým letům významných leteckých dopravců. Na trase Praha – Berlín přitom jezdí denně až 7 spojů v každém směru, mezi Prahou a Vídní je to až 12 spojů v každém směru denně s tím, že ve špičce jezdí spoje i v hodinovém intervalu.

Jízdenky za ceny od 270 Kč jsou v prodeji standardně jak přes internetové stránky dopravce stejně jako v prodejních kancelářích STUDENT AGENCY a REGIOJET nebo u smluvních prodejců.