Autobusy STUDENT AGENCY získaly licenci na vnitrostátní dopravu v Německu na trase Drážďany – Berlín - Hamburk

24.06.2015, archiv
Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy: „Jdeme do toho naplno. Německému zákazníkovi nabídneme nejlepší servis za nejlepší ceny.“

STUDENT AGENCY, největší autobusový dopravce na dálkových linkách v České republice a na Slovensku, vstupuje do vnitrostátní autobusové dopravy ve Spolkové republice Německo.


STUDENT AGENCY, největší autobusový dopravce na dálkových linkách v České republice a na Slovensku, vstupuje do vnitrostátní autobusové dopravy ve Spolkové republice Německo.

Získali jsme od německých úřadů licenci na vlastní vnitrostátní linkovou autobusovou dopravu na trase Drážďany – Berlín - Magdeburg - Wolfsburg - Hannover - Brémy - Hamburg a na linku během několika následujících týdnů vstoupíme. Jdeme do toho naplno, německému zákazníkovi nabídneme nejlepší servis za nejlepší ceny“ , říká Ivana Kašická, ředitelka divize autobusové dopravy STUDENT AGENCY.

Současně s oznámením vstupu do vnitrostátní dopravy mezi Drážďany a Berlínem a dalšími německými městy snižuje STUDENT AGENCY také ceny na mezinárodním úseku linky. Z Prahy do Drážďan tak cena jednosměrné jízdenky začíná už na 330 Kč / € 12,-, z Prahy do Berlína pak na 520 Kč / € 19,-.

STUDENT AGENCY na lince do Berlína v letošním roce roste meziročním tempem o 20 % během prvního pololetí; další zrychlení růstu očekává po zavedení vnitrostátní dopravy zejména mezi Drážďany a Berlínem.

Přesné ceny a datum zahájení prodeje vnitrostátních jízdenek zejména z Drážďan do Berlína a zpět oznámí STUDENT AGENCY v následujících dnech. Trasa Drážďany – Berlín je součástí mezinárodní autobusové linky z Prahy. Denně mezi Drážďany a Berlínem jezdí až 7 spojů v každém směru s tím, že v Drážďanech zastavují autobusy STUDENT AGENCY u hlavního vlakového nádraží (zastávka Bayerische Strasse) a na letišti (Flughafen Dresden); v Berlíně pak rovněž na letišti Schoenefeld a na centrálním autobusovém nádraží - Berlin ZOB am Funkturm v blízkosti městského výstaviště.

STUDENT AGENCY na linku přes Drážďany a Berlín nasazuje nejmodernější autobusy FUN & RELAX, kde vedle palubního servisu v podobě nápojů a denního tisku zdarma, mají cestující k dispozici systém palubní zábavy v podobě individuálních monitorů instalovaných v jednotlivých sedačkách, na kterých mohou cestující sledovat například více než 50 filmů, poslouchat hudbu, číst zpravodajství či hrát elektronické hry. Standard cestování se tak blíží například dálkovým letům významných leteckých dopravců.

Jízdenky na vnitrostátní úsek trasy z Drážďan do Berlína budou v prodeji standardně jak přes internetové stránky dopravce, které jsou rovněž v německém jazyce, tak v prodejních kancelářích STUDENT AGENCY a REGIOJET, stejně jako u smluvních prodejců – včetně prodejců ve Spolkové republice Německo. Ti mají své kanceláře například přímo na autobusovém nádraží v Berlíně, v centru města stejně jako v blízkosti zastávky v centru Drážďan.

Žluté autobusy rozšiřují svůj provoz také na Slovensku a v Rakousku
Kromě rozšíření provozu o vnitrostátní dopravu v Německu, expandují žluté autobusy také na Slovensku a v Rakousku. Pod značkou RegioJet zde dopravce plánuje od 12. 7. další posílení své autobusové linky Banská Bystrica – Nitra – Bratislava, a to až na 15 minutový interval odjezdů z Nitry do Bratislavy v ranní špičce a stejně tak posílení na 30 minutový interval během odpoledne na odjezdech z Bratislavy. RegioJet současně oznámil plány na zavedení pravidelné autobusové linky Bratislava – Vídeň (letiště a centrum) s hodinovým intervalem spojů.