V neděli 14. června v rámci změny jízdního řádu vyjedou poprvé noční spoje RegioJet. Spojí Prahu a Bratislavu s Košicemi

08.06.2015, archiv
Za dva týdny předprodeje se na noční spoje prodalo již více než 1500 jízdenek.Příští neděli, 14. 6. - od změny jízdního řádu - začnou na trase mezi Prahou a Košicemi a Košicemi a Bratislavou jezdit nové noční vlaky RegioJet, které jsou odpovědí na neustále rostoucí poptávku cestujících po bezpečném a komfortním cestování na těchto trasách. Zatím budou jezdit v době před a během víkendu, kdy je zájem o cestování nejvyšší. Zároveň nabídnou cestujícím koncept superbezpečného a pohodlného nočního cestování na železnici - včetně snídaně zdarma, bezpečnostního personálu po celou dobu cesty a atraktivních cen již od € 9,-.

Noční spoje budou zatím jezdit ve čtvrtek, pátek a neděli z Prahy ve 21:56 a z Košic ve 21:23 a na druhý den ráno dorazí do svých cílových stanic v Košicích o 7:00 a v Praze v 6:18. Nově zastaví noční spoje, stejně jako denní spoje mezi Prahou a Košicemi, také ve Spišské Nové Vsi. Z Košic do Bratislavy bude noční spoj vyrážet také ve čtvrtek, pátek a v neděli ve 23:23, s příjezdem do Bratislavy ve 4:21 hodin. V opačném směru z Bratislavy do Košic bude spoj jezdit ve stejné dny ve 23:28 s příjezdem do Košic ve 4:45. Jízdenky jsou již dva týdny v prodeji, jejich ceny začínají od € 9,- a zatím se jich na nové noční spoje prodalo více než 1500.

"Cestujícím tyto nové noční spoje nabídnou pohodlnou a zároveň superbezpečnou přepravu - na bezpečnost bude s palubním personálem dohlížet také bezpečnostní služba," dodává Radim Jančura .

Speciálně upravená obsluha a snídaně zdarma

V průběhu přepravy bude s ohledem na noční provoz upraven i palubní servis. Úvodem cestujícím palubní personál nabídne standardní servis RegioJet. Od jedné hodiny ranní zhruba do čtvrté hodiny ranní bude ve vlaku noční klid. Během něj stevardi nabídnou cestujícím k zapůjčení deky, také si budou moci cestující zakoupit malé zámky na uzamčení zavazadel. Během tohoto času nebude palubní personál obsluhovat cestujícího přímo na místo, ale během celé cesty bude jeden vůz poskytovat non-stop servis, kam si budou moci cestující v případě zájmu přesednout. Ráno cestujícím palubní personál nabídne i snídaně zdarma - máslový croissant a kávu, případně si budou moci cestující zakoupit další občerstvení z palubního menu.

Během nočního klidu bude bezpečnostní služba a palubní personál neustále kontrolovat bezpečnost cestujících a jejich zavazadel, v případě zájmu je na požádání před výstupní stanicí i včas personál vzbudí.