Autobusy Student Agency mají valentýnskou nabídku nejen pro zamilované. Vydejte se ve dvou do evropských měst za polovinu ceny, druhý cestující totiž jede zdarma.

01.02.2013, archiv
Bratislava, Londýn, Brusel, Norimberk, Paříž, Frankfurt, Kodaň, Vídeň, Milano, Amsterdam, Curych, Bern, Ženeva. To je jen krátký výčet evropských měst, do kterých se mohou cestující vypravit žlutými autobusy Student Agency v rámci akční valentýnské nabídky „Druhý jede zdarma“. Autobusy vyráží z Prahy a Brna každý den. Například z Prahy do Bratislavy mohou dva cestující vyrazit za 660 korun, v ceně je i cesta zpět.

„Pro Valentýn jsou typické aktivity ve dvou - včetně cestování,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy Student Agency. „U části regionu se toto období kryje s jarními prázdninami. Doporučujeme proto vyjet žlutými autobusy na zajímavý výlet do evropských měst, kde je i v zimě co vidět či navštívit a současně i možné využít například ještě předjarních slev k zajímavým nákupům,“ podotýká.

Hromadné jízdenky pro dvě osoby je možné zakoupit od prvního do čtrnáctého února. Jízdenky platí pro odjezdy mezi prvním a osmadvacátým únorem. „Akční nabídka se vztahuje jen na zpáteční jízdenky s návratem do deseti dnů,“ připomíná Ivana Kašická s tím, že je možné je zakoupit jen na pevně stanovené datum odjezdu nebo příjezdu a nejdou stornovat ani přerezervovat. Nabídku navíc nelze kombinovat s ostatními slevami. „Lidé by neměli s výběrem otálet, počet míst ve spojích je omezen,“ dodává.

Přehled cílových měst a cen najdětě, prosím, na následujícím odkazu: http://jizdenky.studentagency.cz/cs/akcni-nabidky/podstranky-akcni-nabidky/akce-mezinarodni-linky-valentyn-2013.html

Další destinace, do kterých lze zakoupit jízdenky v akci:

Mnichov - letiště, Magdeburg, Norimberk - letiště, Frankfurt - letiště, Würzburg, St. Gallen, Helsingborg, Göteborg, Halmstad, Varberg, Venlo, Utrecht, Padova, Bologna, Florencie, Linz, Bolzano, Trento, Verona, Janov, Vídeň – letiště.

Jízdenky je možno zakoupit online, na prodejních místech Student Agency nebo u smluvních partnerů. 

Autobusy Student Agency cestovalo v roce 2012 na pravidelných linkách 5 milionů cestujících

Pět milionů cestujících oproti 4,5 milionu v roce 2011 přepravily žluté autobusy Student Agency na pravidelných vnitrostátních a mezinárodních linkách v roce 2012. V meziročním srovnání tak počet cestujících využívající služeb pravidelných linek Student Agency rostl dohromady o více než devět procent (9%), podle vnitrostátního a mezinárodního rozdělení následovně:

                                            Vnitrostátní doprava    Mezinárodní doprava

Rok 2011                                 3,87 mil.                      0,7 mil.                                              

Rok 2012                                 4,09 mil.                      0,91 mil.

Meziroční nárůst                     8%                               11,65 %

Z linek, které byly provozovány po celou dobu v letech 2011 i 2012, vykázaly největší meziroční přírůstek cestujících linky: Brno – Ostrava (nárůst na čtyřnásobek), Praha – Český Krumlov (nárůst o 34%) a Praha – Karlovy Vary – Cheb (nárůst o 2,8%). Stejnou popularitu, jako v roce 2011, si zachovala linka Praha – Plzeň, kde autobusy Student Agency využilo přibližně 0,78 mil. cestujících. Na lince Praha – Brno cestovalo v roce 2012 více než jeden milion cestujících, což je o 6,8 procenta více než v roce 2011. Nárůst o 17% byl zaznamenán i na lince z Prahy do Liberce a to díky nasazení autobusů s konceptem Fun and Relax. Úspěšná je i linka  Olomouc - Zlín, která navazuje na vlaky RegioJet.