Personál vlaku RegioJet vybral pro sdružení Filadelfie přes jedenáct tisíc korun

12.02.2013, archiv
Třinecká radnice zažila v pátek dopoledne slavnostní předání finančního daru. Ten předal Aleš Ondrůj, ředitel prodeje a zákaznického servisu společnosti RegioJet zástupci občanského sdružení Filadelfie Bruno Heiderovi. Částka, která byla získána z prodeje dárkových balíčků na speciální Mikulášské jízdě a z honorářů vlakového personálu, je 11 554 korun. Sdružení Filadelfie dbá na to, aby co nejvíce dětí z dětských domovů a jiných ústavů přešlo do nové, plně funkční rodiny. RegioJet tak finančně pomůže nejen dětem, ale i jejich pěstounům.

Mikulášská jízda se uskutečnila 6. prosince minulého roku. Lukáš Dora, dispečer a jeden z iniciátorů říká, že prvotní impuls přišel právě od vlakového personálu. „Personál, tedy stevardi a strojvedoucí, se na zmíněné jízdě vzdali svých honorářů a dali zhruba pět tisíc korun. Zbytek je výtěžkem z prodeje balíčků.“ „Jsme velice rádi, že jsme mohli dětem přispět takovou částkou,“ dodává.

Událost se konala ve žlutých vlacích poprvé. Nicméně, Student Agency má s charitativními akcemi zkušenost. Před více než rokem se setkala s velkou a pozitivní odezvou akce spojená s prodejem klaunských nosů Zdravotního klauna. Tehdy v průběhu dne prodali členové palubního personálu svým cestujícím několik stovek červených klaunských nosů.  RegioJet tím reagoval na slova generálního ředitele Českých drah Petra Žaludy, který označil žluté vlaky za cirkus.

Třinecké sdružení Filadelfie má jednak za cíl umísťování dětí z dětských domovů a dalších zařízení do pěstounských rodin, a jednak aby děti dostaly dobré základy pro svůj život a dokázaly se postavit na vlastní nohy. Filadelfie všestranně podporuje náhradní rodinnou péči.

Vlaky IC RegioJet nabízejí na české a slovenské železnici nejlepší služby pro cestující. Ti dostávají například vždy neomezené množství luxusní kávu značky Illy zdarma, stejně jako mátový čaj, vodu či denní tisk. Například kávy Illy ve variantách cappuccino, lungo, laté a dalších zákazníci RegioJetu ročně zdarma vypijí více než 1 milion pohárů. Další občerstvení si pak mohou pořídit od palubního personálu z palubního menu – a to za bezkonkurenčně nejnižší ceny. Žluté vlaky se postupně stávají nejvyužívanějším železničním produktem na trase Ostravsko – Praha. Každý den přepravují více než 4 tisíce cestujících, což dalece převyšuje počty cestujících například ve vlacích SC Pendolino. Vlaky IC RegioJet od nového jízdního řádu výrazně zrychlí.

RegioJet přepravil minulý rok svými dálkovými vlaky IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina celkem 1,13 milionů cestujících. Průměrná obsazenost vlaků činila 84,6 % a od zahájení provozu je konstantně stejně vysoká.