RegioJet koupil 12 vozů 1. třídy od švýcarských drah SBB

01.05.2012, archiv
RegioJet, člen skupiny Student Agency, zakoupil 12 vozů první třídy od švýcarských státních drah SBB. Jedná se o vozy typového označení Am61, které RegioJet do budoucna využije pro své dálkové vlaky IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina.
 

Vozy od SBB budou v následujících dnech převezeny do České republiky. Přestože se jedná o špičkové vozy určené pro dálkovou dopravu, RegioJet je okamžitě posílá na kompletní rekonstrukci interiéru. Stanou se součástí flotily vozů s novým interiérem, které nasadíme do provozu jako součást dalších novinek do konce letošního roku“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a skupiny Student Agency.

 

RegioJet v současnosti vlastí flotilu cca 40 vozů dálkové dopravy, z nichž více než dvacítka operuje na vlacích IC RegioJet mezi Prahou a Ostravskem, kde denně nabízí přepravní kapacitu cca 2900 – 3000 míst. Jedná se vesměs o vozy, které v západní Evropě představují špičkový standard cestování první třídy, zatímco RegioJet je provozuje jako vozy druhé třídy. Jejich maximální rychlost je 200 km/hod. a splňují náročné standardy dálkové železniční dopravy na začátku 21. století.

 

RegioJet vždy bude nabízet nejvyšší komfort cestování v dálkové dopravě. Týká se to jak místa k sezení, tak i palubních služeb“, doplňuje Radim Jančura.

 

RegioJet minulý týden učinil také další krok k rozšíření aktivit na další trhy mimo Českou republiku. Německé dráhy (DB) oznámily, že si RegioJet vybraly pro další exkluzivní jednání o společném provozování vlaků na trase Praha – Berlín – Hamburk. Společně s provozem regionálních vlaků na Slovensku se tak RegioJet postupně stává předním soukromým železničním dopravcem na území tzv. nových členských zemí EU.

 

2012-05-vuzSBB