Vlaky IC RegioJet zastaví od neděle 4. 3. také v Kysuckém Novém Meste.

02.03.2012, archiv
Od neděle 4. 3. se změnou jízdního řádu zastavují vlaky soukromého dopravce RegioJet nově také v Kysuckém Novém Meste. Jedná se tak o 3. stanici na Slovensku, kde budou dálkové spoje InterCity RegioJet zastavovat. Kysuckému Novému Mestu nacházejícímu se mezi Čadcou a Žilinou se nabízí přímé spojení s Prahou v čase 5 hodin a 2 min. a bez nutnosti přestupu. Cena na trase Praha – Kysucké Nové Mesto je již od 390 Kč, resp. 15,90 EUR.
 

Kysucké Nové Mesto se stává třetím městem po Žilině a Čadci, kde zastavují vlaky InterCity RegioJet jedoucí ze Žiliny, přes Ostravu a Olomouc do Prahy. RegioJet tak využívá eurolicence k provozování dálkových vlakových spojů v celé trase beze změny dopravce na hranicích. Výhodou pro cestující je nižší jízdné mezinárodních jízdenek a garantovaná úroveň palubního servisu po celou dobu cesty.

 

V Kysuckém Novém Meste budou zastavovat vlaky IC 1006 jedoucí ze Žiliny do Prahy a IC 1013 v opačném směru. Odjezd IC 1006 z Kysuckého Nového Mesta je v 7:04, vlak dále pokračuje do Čadce, Třince, Českého Těšína, Havířova, Ostravy, Olomouce a dále do Prahy, kam dorazí ve 12:31. Jízdní doba jen 5 hod a 2 min a stává se tak tím nejrychlejším vlakovým spojením. Nazpět jede IC 1013 z Prahy v 15:33 s příjezdem do Kysuckého Nového Mesta ve 20:35. Časy odjezdů a příjezdů jsou ideální například k víkendovému pobytu v Praze, kam lze vyrazit za kulturou, sportovním utkáním nebo návštěvu příbuzných.

 

Příklad cen ukazuje následující tabulka:

 

Trasa

Akční jízdné

Jednosměrné jízdné

Zpáteční jízdné

Kysucké Nové Mesto - Praha

390 CZK

430 CZK

817 CZK

15,90 EUR

17,50 EUR

33,30 EUR

Kysucké Nové Mesto - Olomouc

210 CZK

230 CZK

437 CZK

8,50 EUR

9,30 EUR

17,70 EUR

Kysucké Nové Mesto - Ostrava

120 CZK

140 CZK

266 CZK

4,90 EUR

5,70 EUR

10,80 EUR

 

Akční jízdné je jízdné, které je v nabídce v omezeném množství a po jeho vyčerpání je nabízeno jízdné za standartní cenu 430 Kč (17,50 EUR). Akční jízdné bývá k dispozici v předstihu a je možné jej stornovat, pokud se cestující rozhodne necestovat. Obyčejné jízdné je možné stornovat a také přerezervovat do doby až 15 minut před odjezdem vlaku, a to bez poplatku. Děti do 6 let cestují zdarma, děti od 6 do 15 let mají nárok na 50% slevu. Zajímavou slevu také získá skupina cestujících – 20% pro třetího a dalšího cestujícího.

 

Jízdenku, jejíž nedílnou součástí je i místenka, si mohou cestující zakoupit za nejvýhodnější ceny přes internet www.regiojet.sk a www.regiojet.cz, dále na kterékoli pobočce RegioJet a Student Agency v ČR a SR. Jednoduché intuitivní ovládání webových stránek nabízí trasu a tarif, následný výběr sedadla a typ platby, kterým chce cestující za jízdné zaplatit. Na výběr je platba platební/kreditní kartou Visa, MasterCard nebo Maestro. Dalším způsobem je platba prostřednictvím portálu SuperCash nebo PaySec. Jízdenky lze také v případě volné kapacity zakoupit přímo ve vlaku u palubního personálu.

 


 

Ve vlaku je poskytován plný servis odpovídající standardům IC RegioJet:

 
  • Rezervace místa jako automatická součást jízdenky – zdarma pro každého cestujícího

  • Servis stevardky nebo stevarda v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

  • Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi na území ČR

  • Teplé a studené nápoje zdarma – včetně luxusní kávy značky Illy; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny v Kč a v EUR (sushi, výběr salátů, apod.)

  • Denní tisk, časopisy

Přípojka k 230 V, plně klimatizované prostředí a další služby.

 

Dopravce RegioJet, patřící do skupiny Student Agency, zahájil v září 2011 pravidelný provoz vlaků IC RegioJet na trase Praha – Ostrava – Havířov, později přidal spojení až do Žiliny. V současné době provozuje 7 párů spojů denně, jezdící každé 2 hodiny. Na českou a slovenskou železnici zavedl nový standard cestování, který nemá obdoby. Od 4. března také provozuje pravidelnou vlakovou dopravu na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Na této trase vyhrál tendr na zakázku regionální dopravní obslužnosti vyhlášený Ministerstvem dopravy, výstavby a regionálního rozvoje.

 

ILL_1414 Vlak IC RegioJet kampan1