RegioJet zavede v létě autobusové spoje z Prahy a Brna na chorvatské pobřeží. Spoje pojedou 2x týdně – jízdenky již jsou v prodeji

19.01.2019, Autobusy CZ

RegioJet bude v letošním roce opět provozovat letní autobusové spoje z Prahy, Brna a Bratislavy na jadranské pobřeží v Chorvatsku – do města Split a dalších míst. Jízdenky již jsou v prodeji – první spoj vyjede v pátek 31. května. Od konce června (25. 6.) do začátku září (5. 9.) bude RegioJet provozovat autobusovou linku 2x týdně – kromě spoje v pátek tam a v sobotu zpátky, pojedou autobusy RegioJet na lince do Splitu také v úterý a středu. Zároveň bude v hlavní sezóně RegioJet posilovat víkendové spoje nasazením dalšího autobusu.

Jízdní řád je nastaven tak, aby co nejlépe odpovídal potřebám českým a slovenským dovolenkářům a cestovním kancelářím organizujícím pobyty českých a slovenských klientů na chorvatském pobřeží. Z Prahy (16:00), Brna (19:10) a Bratislavy (21:00) bude autobus RegioJet odjíždět do Chorvatska v pátek a v úterý v odpoledních resp. podvečerních hodinách a do Splitu bude mít příjezd druhý den ráno v sobotu / středu – v 9:30.

Zpět pak ze Splitu pojede autobus RegioJet v sobotu a ve středu ve 20:30 a příjezd do Bratislavy (9:00), Brna (10:50) a Prahy (13:30) bude následující den v neděli resp. ve čtvrtek. Jízdní řád tak odpovídá termínům, kdy se v Chorvatsku mění dovolenkové turnusy a díky odjezdu z Chorvatska až ve večerních hodinách dává možnost strávit ještě celý tento den dovolenkovým pobytem.  Kromě Splitu zastaví na chorvatském pobřeží autobusy RegioJet také v Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Vodicích, Šibeniku, Primoštenu a Trogiru.

Prodej jízdenek již běží na www.regiojet.cz a obvyklých prodejních místech a ceny jízdného jsou následující:

Do: Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Vodic a Šibeniku: 1400 Kč, 54 EUR, 400 HRK

Do: Primoštenu, Trogiru a Splitu: 1450 Kč, 56 EUR, 420 HRK                                                                 

Cena zpáteční jízdenky je dvojnásobkem jednosměrné.

Na všechny spoje budou nasazeny autobusy ve stylu Fun&Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechem hudby a další zábavou. Součástí bude tak standardní palubní servis RegioJet zajišťovaný stevardkou či stevardem včetně horkých nápojů zdarma nabídky denního a dalšího tisku a také internet zdarma.

Jízdenky na nové spoje jsou v prodeji – a to jak přes internetové stránky www.regiojet.cz nebo www.regiojet.sk, stejně jako na všech prodejních místech RegioJet a STUDENT AGENCY v České republice a na Slovensku a současně u smluvních prodejních partnerů, kteří prodávají jízdenky na mezinárodní autobusové spoje RegioJet.

Brzké zahájení prodeje jízdenek na letní autobusové spoje do Chorvatska souvisí mimo jiné také s letošním mnohem rychlejším startem prodejů dovolených na příští léto v tzv. režimu First Minute. Nejvíce se tyto letní dovolené často za mnohem výhodnější ceny kupují právě v lednu a únoru a letos předpokládáme, že to bude až 30-40 % všech prodaných dovolených“, říká Eva Sedlmajerová ředitelka portálu dovolena.cz ze skupiny STUDENT AGENCY.