Od neděle 15. 12. rozšíří RegioJet výrazně počty svých spojů. Nově začne jezdit rychlíky na lince R8 Brno – Ostrava – Bohumín, regionální osobní vlaky v Ústeckém kraji a rozšíří také mezinárodní spojení na Slovensko

10.12.2019, Vlaky Regiojet CZ

RegioJet, druhý největší železniční dopravce v České republice, od příští neděle 15. prosince 2019 výrazně navýší počty provozovaných spojů. Zvýší tím dále svůj podíl na českém a středoevropském železničním trhu, když ke stávajícím spojům přibude 34 rychlíkových spojů na lince R8 – Brno – Přerov – Ostrava – Bohumín a zpět a téměř 120 regionálních osobních vlaků denně v Ústeckém kraji. 

Rozšíří se také provoz stávajících dálkových spojů kategorie RJ jezdících po trasách Praha – Ostravsko – Košice a Praha – Brno – Vídeň / Bratislava, které nově na Ostravsku zamíří také do Bohumína a na jižní prodloužené lince z Prahy, Brna a Bratislavy do Trnavy, Piešťan, Trenčína, Žiliny a dalších míst na slovenském Pováží. RegioJet se díky tomu také vrací na klíčovou vnitrostátní trasu na Slovensku – Bratislava – Žilina a zpět.

Rychlíky na lince R8 Brno – Přerov – Ostrava – Bohumín a zpět

Na této trase RegioJet vystřídá České dráhy na základě vítězství v poptávkovém řízení ministerstva dopravy. Denně zde nabídne 34 spojů (17 v každém směru) s odjezdy v hodinovém intervalu.

Rychlíky RegioJet na lince Bohumín – Ostrava – Přerov – Brno a zpět NEJSOU POVINNĚ MÍSTENKOVÉ – cestující se budou moci rozhodnout pro různé typy jízdenek – s rezervací i bez; pro první a druhou třídu, případně budou moci využít jízdenky v tarifu některého ze tří integrovaných dopravních systémů (IDS) krajů, kterými linka R8 prochází.

Cestující mají možnost si zajistit také rezervaci na přepravu jízdního kola, přepravovány budou dětské kočárky a také psi.

Ve všech stanicích na lince R8 (s výjimkou stanic Brno-Královo Pole a Nezamyslice) budou prodejní místa RegioJet – celkem RegioJet během tohoto týdne RegioJet otevírá 6 nových prodejních míst ve stanicích Vyškov, Kojetín, Přerov, Suchdol nad Odrou, Studénka, Bohumín (stávající prodejní místa jsou v Ostravě Svinově a v Ostravě hl. n).

Vlaky na lince R8 budou provozovány v nové kategorii vlaků RegioJet - „Rychlík“. Soupravy budou řazeny z plně klimatizovaných vozů určených pro mezinárodní dálkové vlaky s vozy první a druhé třídy. Soupravy nabídnou velkoprostorové i oddílové uspořádání v kupé pro 6 cestujících. V soupravách bude k dispozici zvláštní prostor pro přepravu dětských kočárků, jízdních kol a kupé pro cestující s dětmi.

Cestující ve druhé třídě budou mít k dispozici zdarma připojení k internetu, elektrické zásuvky s 230V, výběr z tisku, možnost připojení k zábavnímu portálu s nabídkou filmů, hudby a dalšího zábavního obsahu. Cestující v první třídě budou mít navíc k dispozici špičkovou kávu Illy zdarma a ti, kdo cestují déle než 45 minut, také cookies a pomerančový džus zdarma. Současně si cestující s rezervací místa v druhé a první třídě budou moci objednat s donosem na místo drobné občerstvení on-line přes novou funkčnost aplikace RegioJet a uhradit jej platební kartou nebo také prostřednictvím své Kreditové jízdenky. Občerstvení si budou cestující moci případně osobně zakoupit také přímo v RegioJet Bistru, které bude umístěno ve voze druhé třídy číslo 2.

RegioJet počítá s tím, že do budoucna se bude složení souprav a rozsah palubních služeb dále upravovat - aktuálně se jedná o první fázi podoby souprav a palubního servisu, které bylo možné zajistit v krátkém časovém rozmezí mezi podpisem smlouvy a datem zahájení provozu.

 

Osobní vlaky RegioJet v Ústeckém kraji

Na třech páteřních linkách a několika dalších tratích se od neděle 15. 12. rozjedou zeleno-žluté vlaky RegioJet v objednávce Ústeckého kraje:

Páteřní trasy s celodenním provozem osobních vlaků RegioJet:

U5 Ústí nad Labem hl. n. – Bílina a zpět – páteřní trať s celodenním provozem a víkendovým rozšířením do Mostu

U7 Děčín hl. n. – Ústí nad Labem Střekov a zpět – páteřní trať s celodenním provozem

U13 Most – Žatec západ a zpět – páteřní trať s celodenním provozem

Další trasy s provozem v okrajových částech dne:

U1 Most – Teplice – Ústí nad Labem hl. n. – Děčín hl. n. a zpět - 3 vlakové spoje denně

U3 Litvínov – Teplice a zpět – 3 páry ranních vlaků denně

U16/U1 – společně s Českými drahami vlaky na trase Kadaň – Kadaň Prunéřov – Chomutov a zpět (vybrané spoje ráno a večer)

U32 Ústí nad Labem Západ – Ústí nad Labem Střekov – Štětí a zpět – jeden večerní a ranní spoj

Na spoje nasadí RegioJet 6 motorových jednotek řady 628; sedmá souprava bude vedena jako záloha. Cestujícím nabídne RegioJet bezplatné připojení k Wi-Fi a současně také například přepravu jízdních kol a kočárků. Soupravy budou vybaveny nástupní plošinou pro nástup cestujících na vozíčku. Od platnosti jízdního řádu pro období 2022 zahájí RegioJet v Ústeckém kraji provoz se zcela novými nízkopodlažními jednotkami PESA Elf.eu. RegioJet v souvislosti s provozem na nových trasách v Ústeckém kraji vytvořil přibližně 60 míst – z čehož je 28 strojvedoucích a 25 průvodčích. RegioJet má zajištěny všechny zaměstnance pro řádné zahájení provozu.

Provoz se pro cestující bude řídit tarifními podmínkami Dopravy Ústeckého kraje. To znamená, že cestující budou cestovat v rámci Ústeckého kraje na stejné jízdní doklady, na které cestují například v meziměstských autobusech, ve vlacích jiných dopravců nebo ve větších městech MHD. Cestující může s těmito doklady také mezi jednotlivými dopravci v rámci platnosti těchto dokladů také přestupovat. Pro nákup dokladů mohou cestující využít obvyklá prodejní místa; v Postoloprtech otevře RegioJet také vlastní prodejní místo.

 

Novinky v jízdním řádu vlaků kategorie RJ Praha – Ostravsko - Košice

Vlaky kategorie RJ spojující Ostravsko s Prahou a Košicemi pojedou v novém jízdním řádu bez výrazných změn. Pouze večerní spoj s odjezdem z Prahy v 19:50 bude nově místo ve stanici Návsí končit ve stanici Bohumín. Tento spoj tak nebude zajíždět také do stanic Ostrava Stodolní, Havířov, Český Těšín, Třinec centrum a Bystřice. Podobně ranní spoj RJ 1000 (všední dny a sobota) a spoj RJ 1004 (neděle) bude mít nově výchozí stanici v Bohumíně s odjezdy v 4:36 (RJ1000) resp. 6:36 hodin (RJ1004).

Ranní spoj RJ1002 Opava východ – Ostrava Svinov – Praha hl. n. bude ve všechny dny odjíždět z Opavy v 5:31 hodin.

 

Nové spojení Prahy, Brna a Bratislavy s Trnavou, Piešťany, Trenčínem či Žilinou

RegioJet rozšíří od neděle 15. prosince 2019 také provoz svých mezinárodních vlakových linek. Nově nabídne přímé mezinárodní vlakové spojení na trase Praha – Brno – Bratislava – Trnava – Trenčín - Žilina a zpět. Jeden pár vlakových spojů bude ráno kolem 6:00 hodiny vyjíždět ze Žiliny ve směru Bratislava, Brno, Praha a v odpoledních a večerních hodinách pak pojede v opačném směru.

Přímé spojení vlaky RegioJet s Prahou, Brnem, ale i Bratislavou nově dostanou další klíčová města v Pováží – světoznámé lázně Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčianská Teplá, Púchov a Považská Bystrica (zde zastavuje s ohledem na kapacitu trati pouze spoj ve směru z Prahy a Bratislavy do Žiliny).

RegioJet díky tomu dále posiluje svou významnou pozici v česko-slovenské vlakové dopravě. Vznikne ideální vlakové spojení například pro cesty studentů za studiem do Brna, Prahy, Trnavy či Bratislavy; stejně jako nabídka pohodlného spojení pro lázeňské hosty do Piešťan či Trenčianských Teplic. Zajímavé bude nové spojení také pro obchodní cestující na služebních cestách či turisty. Mezi Prahou a Žilinou budou nově jezdit 4 spoje RegioJet denně.

Spojení vlaky RegioJet se také díky novému spojení nově vrátí na slovenskou vnitrostátní trasu Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava a zpět – s novými zastávkami v Piešťanech, Púchově nebo v Novém Mestě nad Váhom. Nabídne například ideální možnost cestování na jednodenní otočku do Bratislavy.