RegioJet startuje nové přímé autobusové spojení z Vídně a Brna do Berlína a posiluje počet spojů na trase Praha – Drážďany - Berlín

27.02.2019, Autobusy CZ

RegioJet startuje od pátku 15. března nové autobusové spojení – přímou autobusovou linku na trase Vídeň – Brno – Praha – Drážďany – Berlín. Autobusový spoj bude jezdit v každém směru zatím 1x denně, ve Vídni má svou výchozí zastávku na mezinárodním letišti Schwechat, dále pak zastavuje u vídeňského hlavního vlakového nádraží. V Brně autobusy zastaví na AN před hotelem Grand, v Praze na autobusovém nádraží Florenc. V Drážďanech má pak autobusová linka dvě zastávky – u hlavního vlakového nádraží a na letišti; v Berlíně autobusy zastavují na letišti Berlín - Schönefeld, na železničním nádraží Berlín Südkreuz a na centrálním autobusovém nádraží ZOB.

V obou směrech se jedná o noční spoj – z Vídně ve směru do Berlína odjíždí autobus ve 23:35 hodin z vídeňského letiště, resp. ve 23:55 od hlavního vlakového nádraží; v opačném směru je odjezd z autobusového nádraží Berlín ZOB ve 23:00 hodin.

Spoj je provozován denně, jsou na něj nasazovány autobusy RegioJet se systémem palubní zábavy Fun&Relax s veškerým palubním servisem RegioJet – zahrnující například možnost neomezeného připojení k Wi-Fi ve všech zemích, nabídku horkých nápojů zdarma – či možnost sledování filmů a dalšího obsahu prostřednictvím individuálních obrazovek systému v jednotlivých sedačkách.

Kromě palubních služeb platí na spoji také možnost zrušení či změny jízdenky bez storno poplatku až 15 minut před odjezdem či bezplatná rezervace konkrétního místa na palubě autobusu.

Kromě zavedení zcela nového spoje na trase Vídeň – Berlín, znamená tato novinka také navýšení počtu spojů RegioJet na trase Praha – Drážďany - Berlín a zpět o zcela novou noční frekvenci spojení – celkově na 9 spojů denně v každém směru. Kromě mezinárodní přepravy umožňují autobusy RegioJet také vnitrostátní přepravu na trasách v České republice a v Německu. Díky tomu RegioJet posílí také nabídku spojení mezi Drážďany a Berlínem a na německém trhu vnitrostátní autobusové dopravy.

Zavedením nové linky posiluje RegioJet také pozici Vídně a tamního vlakového nádraží coby přestupního uzlu mezi svými spoji. Kromě nového spoje Vídeň – Praha – Drážďany – Berlín a vlakových spojů RegioJet na trase Vídeň – Praha zde odjíždějí také autobusové spoje RegioJet do Bratislavy, Budapešti, Brna či Prahy.

Jízdenky na nové spoje jsou v prodeji – a to jak přes internetové stránky www.regiojet.cz nebo www.regiojet.sk, stejně jako na všech prodejních místech RegioJet a STUDENT AGENCY v České republice a na Slovensku a současně u smluvních prodejních partnerů, kteří prodávají jízdenky na mezinárodní autobusové spoje RegioJet. První spoje pojedou v obou směrech v pátek 15. 3. 2019.

 

Nová zastávka autobusů RegioJet v Belgii - Bruggy

Kromě nového spoje na trase Vídeň – Berlín nabízí autobusy RegioJet od 1. 4. 2019 další novinku – a to zastávku v historickém městě Bruggy na území Belgie. Tato nová zastávka bude součástí linky Praha – Londýn s tím, že v obou směrech bude autobus RegioJet zastavovat v Bruggách 3x týdně – vždy v pondělí, čtvrtek a sobotu. Ve směru z Prahy je čas příjezdu / odjezdu v Bruggách v 6:45 hodin; v opačném směru je to pak 17:15 hodin. 

Žluté autobusy RegioJet vyjely před 15 lety poprvé na svou trasu z Brna do Prahy (tehdy pod značkou STUDENT AGENCY). Začalo budování sítě žlutých autobusových a vlakových spojů, které dohromady za 15 let fungování přepravily více než 100 milionů cestujících.

RegioJet je aktuálně největším ryze soukromým autobusovým a vlakovým dopravcem sídlícím ve střední Evropě a ročně přepravuje 16-17 milionů cestujících. Stal se další silnou a úspěšnou českou značkou, která má významnou pozici jak doma, tak na trzích v sousedních a dalších zemích.