RegioJet startuje s novými nižšími cenami na 6 autobusových trasách – cestující pojedou výhodněji

17.08.2017, Autobusy CZ

Ceny jízdenek se budou nově odvíjet od obsazenosti konkrétního spoje a při platbách Kreditovou jízdenkou začínají na nejvýhodnější úrovni.

Praha – Brno                                                                          od 149 Kč (snížení ze stávajících 165 Kč)

Praha – České Budějovice                                                      od 119 Kč (snížení ze stávajících 139 Kč)

Praha – Český Krumlov                                                          od 149 Kč (snížení ze stávajících 185 Kč)

Praha – Karlovy Vary                                                              od 129 Kč (snížení ze stávajících 145 Kč)

Praha – Liberec                                                                      od 69 Kč (snížení ze stávajících 85 Kč)

Praha - Plzeň                                                                          od 69 Kč (snížení ze stávajících 80 Kč)

RegioJet Irizar i8 foto: Martin Žarnovický

Kromě výrazně nižších cen u plateb Kreditovou jízdenkou nabídne RegioJet nižší cenové úrovně také u klasických jízdenek koupených přes internet bez jakékoli registrace.

Autobusový dopravce RegioJet, který poskytuje největší rozsah služeb a spojení na dálkových linkách v České republice, přichází od dnešního dne s novým systémem nižších nejvýhodnějších cen na 6 autobusových trasách v České republice.

„Reagujeme na vývoj na trhu a uděláme vše pro to, abychom i nadále byli pro zákazníky jedničkou s největším rozsahem služeb a spojení za nejvýhodnější ceny. Český zákazník je náročný a RegioJet si vybírá právě díky největšímu rozsahu služeb za nejlepší cenu. Díky tomu není cesta s námi nuda a je pro zákazníka nejvýhodnější“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Ceny se nově budou dynamicky odvíjet od obsazenosti jednotlivých autobusových spojů. Při platbách Kreditovou jízdenkou zaplatí nově cestující ceny začínající například pro trasu Praha – Brno od 149 Kč, Praha – Karlovy Vary od 129 Kč nebo Praha – České Budějovice od 119 Kč. Podobně výhodné ceny se týkají tras z Prahy do Českého Krumlova (149 Kč), Liberce (69 Kč) nebo Plzně (69 Kč).

Kreditová jízdenka je jednoduchá rychlá registrace na internetu, která je pro cestujícího doživotně zdarma a umožňuje cestovat vlaky a autobusy RegioJet za nejvýhodnější ceny. Platby Kreditovou jízdenkou využívá většina pravidelných cestujících. Výhodnější ceny budou běžně dostupné – nejedná se jen o pár symbolických míst.

Podobně nižší cenové úrovně nabízí RegioJet také u běžných jízdenek zakoupených přes internet bez jakékoli registrace. Absolutní většina cestujících nově zaplatí méně.

Za nové ceny přitom cestující má nárok na všechny služby, které RegioJet na dané lince a daném spoji nabízí – včetně horkých nápojů zdarma, bezplatné rezervace konkrétního místa, denního tisku či internetu zdarma. Systém cen bude RegioJet s ohledem na vývoj na trhu a poptávku zákazníků dynamicky upravovat.

Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet, k novým cenám poznamenává: „Na systém dynamických cen přecházíme, ačkoli nejsme jeho příznivcem - reagujeme citlivě na vývoj trhu. Myslíme si, že ve veřejné dopravě, kterou dojíždějí například studenti do škol, je pro zákazníka výhodnější, když ví, kolik stojí jízdenka na jeho spoj. Protože, jak je vidět u konkurence, když jedna jízdenka stojí málo, tak jiná jízdenka na stejné trase se cenově může vyšplhat až na stovky korun. Naším cílem naopak je, aby všichni cestující mohli jezdit se špičkovými službami za nejvýhodnější ceny a nebyli rozděleni na cenově šťastné a nešťastné.“

Nově bezplatné zrušení rezervace až do 15 minut před odjezdem

U on-line rezervací RegioJet nabízí cestujícím maximální flexibilitu, aniž by za to museli platit storno poplatky. Hranici, do kdy je možné bezplatně zrušit svou jízdenku, posouvá RegioJet až na 15 minut (z dosavadních 30 minut) před odjezdem – a to jednotně u autobusových i vlakových spojů. Pokud se cestující na vnitrostátní lince rozhodne svou on-line jízdenku v této době zrušit, nezaplatí ani korunu storno poplatku. 15 minut před odjezdem lze stornovat i jízdenku zakoupenou na prodejním místě.

Bezplatná přeprava dvou zavazadel v úložném prostoru

RegioJet umožňuje na vnitrostátních linkách přepravu až dvou větších zavazadel v úložném prostoru autobusu zdarma. Cestující za ně neplatí ani korunu – do kabiny autobusu si zároveň může vzít své příruční zavazadlo, za které rovněž nic neplatí.

Obsluha stevardkou a horké nápoje zdarma jako základ servisu RegioJet

Stevardky a stevardi zůstávají základem našich služeb na většině linek a tak tomu bude i do budoucna. RegioJet cestujícím nabízí během cesty řadu doplňkových služeb - včetně horkých nápojů a denního tisku zdarma a právě rolí palubního personálu je se o tento servis postarat. Právě naše služby a obsluhu stevardkami bereme jako velmi důležitou přidanou hodnotu.

Další výhody pro zákazníky od září

RegioJet je vždy na špici z hlediska novinek a služeb, které v dopravě poskytuje. Rozumíme našemu zákazníkovi a jako česká firma reagujeme flexibilně. Proto po zavedení výhodnějších cen chystáme již od začátku září v naší autobusové dopravě a ve službách další novinky, které ještě více zvýhodní cestování s námi a podpoří RegioJet ve snaze být neustále dopravcem první volby, který zákazníkům nabízí nejširší služby a spojení za nejlepší cenu.

Aleš ONDRŮJ
Tiskový mluvčí
ales.ondruj@studentagency.cz
+420 603 523 053