Autobusy RegioJet vyjedou v pondělí 15. 5. na nové lince Praha – Hradec Králové – Náchod, od června pak na lince Praha - Klatovy

26.04.2017, Autobusy CZ

Nový koncept spojení Prahy s Hradcem Králové a Královéhradeckým krajem

Stevardka bus RJ

 

Autobusy RegioJet odstartují v pondělí 15. 5. 2017 provoz na nové lince spojující 2x denně Prahu s Náchodem v Královéhradeckém kraji. Po trase zastaví také v dalších zastávkách – v Holohlavech, Jaroměři, Dolanech a České Skalici, kterým také nabídnou přímé spojení s Prahou luxusními autobusy ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček a se servisem horkých nápojů podávaných během cesty stevardkou či stevardem.

Současně s tím se také od 15. 5. změní koncept provozu mezi Prahou a Hradcem Králové. Nově budou Prahu s Hradcem spojovat autobusy RegioJet 4x denně v každém směru, a to jako součást linky Praha – Hradec Králové – Náchod resp. Praha – Hradec Králové – Trutnov.

Ve směru z Hradce do Prahy budou autobusy RegioJet nově odjíždět ráno v 6.15 (spoj z Náchoda) a v 7.15 (spoj z Trutnova) a odpoledne pak v 13.15 (spoj z Náchoda) a v 15.15 (spoj z Trutnova). V opačném směru pak z Prahy, stanoviště Černý Most pojedou autobusy ve směru do Hradce Králové dopoledne v 8:30 (spoj směr Náchod) a v 10.00 (spoj směr Trutnov) a odpoledne v 16.00 (spoj směr Náchod) a v 17.30 (spoj směr Trutnov). Samostatně na trase Praha – Hradec Králové již nebudou autobusy RegioJet jezdit – a to v návaznosti na dlouhodobý vývoj poptávky cestujících, která na této trase klesá, a naopak roste ze vzdálenějších měst, jako jsou právě Náchod, Jaroměř, Trutnov či Česká Skalice. 

Linky z Prahy do Hradce Králové, Náchoda a Trutnova budou v Praze vyjíždět z autobusového stanoviště Praha – Černý Most; na trase do Náchoda pak zastaví dále v Holohlavech, v Jaroměři – zastávka Na Špici, v Dolanech, v České Skalici na náměstí a v Náchodě na autobusovém stanovišti. Ceny jízdenek na trase Praha – Náchod začínají s Kreditovou jízdenkou na 135 Kč, na trase Praha – Jaroměř pak na ceně 110 Kč. Přeprava autobusy RegioJet je možná také v úseku Náchod – Hradec Králové, resp. Jaroměř – Hradec Králové.

Na lince Praha – Hradec Králové - Náchod budou nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Servis bude přitom probíhat s  plným rozsahem palubních služeb – včetně podávání horkých nápojů zdarma a prodeje drobného občerstvení. Na palubě bude během cesty přítomna stevardka či stevard a kromě internetu zdarma a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku.

Od 1. června nově autobusy RegioJet z Prahy do Klatov

Kromě nové linky Praha – Hradec Králové – Náchod, spustí RegioJet od 1. června také nový přímý autobusový spoj na trase Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy. Linka bude jezdit rovněž 2x denně v každém směru – v Praze bude vyjíždět z autobusového nádraží Florenc a zastaví také na Zličíně. Následně zastaví v Přešticích a ve Švihově na náměstí a v Klatovech na autobusovém nádraží.

Na lince budou rovněž nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Na lince RegioJet nabídne upravený koncept palubních služeb – linka nebude obsluhována stevardkou a o odbavení cestujících a další služby se postará řidič spoje. Nadstandardní servis je samozřejmostí, kromě internetu a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku. Na palubě nicméně nebude probíhat prodej občerstvení a distribuce horkých nápojů. Jedná se o nový koncept, testovaný v loňském roce v průběhu léta a určený pro nové linky s větším počtem zastávek po cestě spojující regionální centra střední a menší velikosti. Ceny jízdenek budou oznámeny v následujících dnech, kdy RegioJet spustí také prodej jízdenek.

Autobusy RegioJet přepravily v roce 2016 rekordních 8,45 milionů cestujících. To je meziročně o více než půl milionu cestujících více než v roce 2015, kdy žluté autobusy přepravily celkem 7,87 miliónu cestujících. Dohromady s vlakovými spoji RegioJet pak v celé žluté síti v roce 2016 cestovalo téměř 16 milionů cestujících. Dalšími autobusovými linkami, na kterých RegioJet v dohledné době plánuje zahájit provoz a prodej jízdenek budou: Praha – Náchod, Praha – Strakonice – Vimperk – Pasov, Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy a Praha – Bratislava – Szeged – Arad – Temešvár (Rumunsko). 

 

Aleš ONDRŮJ
Tiskový mluvčí
+420 603 523 053
ales.ondruj@studentagency.cz