Informace o nehodě vlaku RJ 1007

30.01.2017, Vlaky Regiojet CZ

Zatím z nepotvrzených příčin došlo na železničním přejezdu u obce Žichlínek (úsek mezi Českou Třebovou a Zábřehem na Moravě) ke střetu vlaku RegioJet RJ 1007 jedoucího z Prahy do Havířova s automobilem (podle informací z místa nehody se jednalo o dodávku nebo menší nákladní automobil).

Zatím není zřejmé, proč byl automobil na přejezdu v okamžiku, kdy místem projížděl vlak RegioJet. Celá věc je předmětem vyšetřování. Pro RegioJet je aktuální prioritou asistence cestujícím, kteří jsou na palubě nehodou postiženého spoje.  Na místě zastaví mimořádně následný spoj RJ 1009 jedoucí ve směru Havířov a cestující budou do tohoto spoje za asitence personálu přesazeni a budou následně pokračovat v jízdě. Vlakový personál jim také pomůže s dohledáním náhradního spojení do jejich cílových destinací případně nabídne další pomoc.

Podle prvotních informací došlo při střetu k poškození lokomotivy tak, že není pojízdná. Ke zraněním cestujících na palubě vlaku ani zaměstnanců RegioJet podle dostupných informací naštěstí nedošlo. Právě lokomotiva vlaku u tzv. klasických souprav, které jsou složeny z lokomotivy a vozů, často může hrát v podobných situacích roli jakéhosi ochranného štítu a může zabránit zraněním a škodám ve vozech v té části soupravy, která je v bezprostřední blízkosti střetu.

Cestujícím se omlouváme za veškeré komplikace. Zaměstnanci zákaznického servisu a palubní personál aktuálně dělají maximum pro minimalizaci dopadů následků nehody.

 

Aleš ONDRŮJ
tlačový hovorca
tel.: +420 603 523 053
e-mail: ales.ondruj@studentagency.cz