RegioJet předpokládané zrychlení autobusových spojů do Berlína díky zprovoznění D8

17.12.2016, Autobusy CZ

Autobusový dopravce RegioJet předpokládá po dnešním zprovoznění zbývajícího úseku dálnice D8 možnost zrychlení svých autobusových spojů na trase Praha - Drážďany - Berlín, a to až v rozsahu 20 - 30 minut.

RegioJet Irizar i8 predná maska

Autobusy RegioJet by tak mezi pražským autobusovým nádražím Florenc a berlínským stanovištěm u nádraží Berlin - Südkreuz mohly mít jízdní dobu 4.00 - 4.10 hodin. 

"Budeme tak moci nabídnout o 10-15 minut rychlejší spojení, než dnes nabízejí na stejné trase vlaky, navíc za mnohem výhodnější ceny. Zrychlení se bude samozřejmě týkat také trasy Praha - Drážďany, kde všechny naše spoje do a z Berlína také zastavují", říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

RegioJet bude po dnešním otevření dálnice D8 do konce roku provoz vyhodnocovat a pokud se potvrdí provozní předpoklady o možnosti zkrácení jízdní doby, přistoupí na začátku příštího roku k úpravě jízdního řádu.

Linka Praha - Drážďany - Berlín patří mezi nejrychleji rostoucí autobusové linky RegioJet.

Dopravce na ní denně provozuje celkem 16 spojů denně - 8 v každém směru. Na linku jsou nasazovány nejnovější autobusy Irizar i8 se systémem palubní zábavy Fun and Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách.

Aleš ONDRŮJ
tiskový mluvčí
tel.: +420 603 523 053
e-mail: ales.ondruj@studentagency.cz