Autobusy RegioJet posilují spojení na východ. Otevírají novou linku do Varšavy a posilují spojení do Krakova

01.05.2016, Autobusy CZ

V plánu jsou další země a destinace. Spojení autobusy RegioJet získá nově díky lince do Varšavy také východočeský Náchod, a polská Wroclaw či Lodž

RegioJet Irizar i8 predná maska

Současně od 1. 7. zdvojnásobí RegioJet počet spojů na autobusové lince Ostrava – Katovice – Krakov, a nově bude vypravovat 2 spoje denně v každém směru. Tyto spoje v Ostravě přímo navazují na vlaky RegioJet z Prahy, Pardubic, Olomouce a dalších měst v České a Slovenské republice.

Na trasách z Ostravska do Krakova a na letiště v Katovicích spolupracuje RegioJet také s dopravcem TigerExpress a RegioJet tak nabízí nejširší nabídku spojení mezi Českou republikou a Polskem.

Jízdenky na nové spoje do Polska jsou již v prodeji, a to jak prostřednictvím internetových stránek www.regiojet.cz, tak na prodejních místech RegioJet na autobusových a vlakových nádražích stejně jako na pobočkách STUDENT AGENCY nebo u partnerských prodejců v řadě měst v České republice, na Slovensku a v dalších zemích.

Výrazně posilujeme naše spojení do Polska. Po úspěšném startu naší autobusové linky do Krakova, rozšiřujeme spojení do dalších měst v Polsku a nově nabídneme spojení žlutými autobusy do pětice klíčových polských měst: Varšavy, Krakova, Wroclawi, Lodže a Katovic. Do budoucna pak chystáme další rozšiřování nabídky spojů nejen v Polsku, ale v hledáčku máme i další středo a východoevropské země, jako jsou Pobaltí, Ukrajina, Slovinsko, Chorvatsko apod.,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy RegioJet, která patří do skupiny STUDENT AGENCY.

Linka do Varšavy bude zatím v provozu 3x týdně – v středu, pátek, neděli ve směru do Polska a v pondělí, čtvrtek, sobotu v opačném, směru. Nově se budou služeb RegioJet využít také cestující z a do Náchoda – a to jak v mezinárodní přepravě do / z Polska tak i ve směru do a z Prahy. Nové spojení s Polskem díky tomu získá také Hradec Králové.

Dny provozu

3 5 7

Praha, ÚAN Florenc

10:00

Hradec Králové, Terminál HD

11:40

Náchod, aus.st.

12:30

Wroclaw, dw.PKS ul. Joannitow 13

15:00

Lodz, dw.Kaliska

18:00

Varšava, dw. Centralny

20:05

Dny provozu

1 4 6

Varšava, dw. Centralny

9:15

Lodz, dw.Kaliska

11:20

Wroclaw, dw.PKS ul. Joannitow 13

14:20

Náchod, aus.st.

16:50

Hradec Králové, Terminál HD

17:40

Praha, ÚAN Florenc

19:20

 

Více spojů Ostrava – Katovice – Krakov s přímou návazností na vlak RegioJet z a do Prahy, Olomouce a dalších měst

Od 1. 7. zdvojnásobí RegioJet také počet vypravovaných autobusových spojů na lince Ostrava – Katovice -  Krakov a zpět, a to tak, že nabídne v každém směru vždy ranní a odpolední spoj s ideální návazností na vlaky RegioJet ve stanici Ostrava Svinov. Autobusy RegioJet na lince z Ostravy do Katovic a Krakova mají vždy ve stanici Ostrava Svinov přímou návaznost na vlaky RegioJet z Prahy – a to konkrétně na spoje s odjezdem v 7.46 hodin (RJ1003) a v 15.46 hodin (RJ1013). V opačném směru jsou autobusy na příjezdu z Krakova a Katovic do Ostravy Svinova navázány na přípojné spoje do Prahy, Olomouce a dalších měst, kde vlaky RegioJet v České republice zastavují.

Ceny jízdenek na trase Ostrava – Krakov začínají na 250 Kč; v případě trasy Praha – Krakov kombinující vlakový a autobusový spoj RegioJet s pohodlným přestupem v Ostravě Svinově pak ceny začínají od 290 Kč.

Ostrava, Svinov

11:15

19:15

Katovice, dw. PKS ul. Piotra Skargi

12:30

20:30

Krakov, letiště

13:25

21:25

Krakov, Reg. Dw. Autob. ul. Bosacka 18

13:55

21:55

 

 

 

Krakov, Reg. Dw. Autob. ul. Bosacka 18

7:40

15:40

Krakov, letiště

8:10

16:10

Katovice, dw. PKS ul. Piotra Skargi

9:10

17:10

Ostrava, Svinov

10:20

18:20

 Na všech spojích do Polska mají cestující v rámci přepravy k dispozici kompletní servis RegioJet – to znamená horké nápoje zdarma, denní a další tisk zdarma, možnost sledování filmů, poslechu hudby apod. prostřednictvím systému zábavy Fun&Relax s individuálními obrazovkami v jednotlivých sedačkách a využít mohou dalších služeb prostřednictvím stevardky či stevarda na palubě stejně jako internetové přípojení zdarma, které dopravce poskytuje na území České republiky.