RegioJet roste v letošním roce o 21 %. Za dva měsíce přepravil v ČR víc než půl milionů cestujících

24.02.2016, Vlaky Regiojet CZ

Celkem v roce 2016 plánuje RegioJet ve všech svých vlacích přepravit více než 7 milionů cestujících

RegioJet_Vectron_vlakova_suprava

Dalších 187 tisíc cestujících pak dálkové vlaky RegioJet přepravily na vnitrostátních spojích na Slovensku na trase Bratislava – Košice a zpět, kde RegioJet aktuálně meziročně roste 32% tempem.

Celkem RegioJet plánuje letos na všech svých vlakových spojích v ČR a SR přepravit více než 7 milionů cestujících (včetně regionálních vlaků Bratislava - Komárno) – z toho cca 3,6 milionů v České republice.

Rosteme zejména díky vyšší kapacitě našich spojů na trase Praha – Ostravsko - Košice a díky novým trasám na Zlínsko, do Zvolena a nočním spojům Praha – Košice.

Cestující u nás oceňují jednak dlouhodobě stabilní cenovou politiku a také stabilní jízdní řád. Ten na trase Praha – Ostravsko a zpět nabízí nejuniverzálnější spojení – využitelné pro všechny skupiny cestujících: studenty, business cestující i ty, co jedou například za přáteli nebo na výlet.

Jako skládačku ho postupně doplňujeme o další spoje a trasy a postupně tak stavíme funkční síť železničního spojení pro všechny typy cestujících,“říká Radim Jančura majitel Holdingu STUDENT AGENCY, kam vlakový dopravce RegioJet patří.

Spolu s růstem cestujících vytváří RegioJet také nová pracovní místa – zejména pro profesi palubního personálu. Aktuállně plánuje co nejdříve přijmout až 50 stevardů, kteří budou obsluhovat cestující ve žlutých vlacích, a to z Uherskohradišťska a Zlínska. Jde přitom o palubní personál obsluhující na vnitrostátních vlakových spojích na trase Staré Město – Otrokovice – Olomouc - Praha a zpět, stejně jako na dalších vlakových spojích RegioJet jezdících v České republice a na Slovensko. RegioJet přitom nabízí pozice i absolventům, brigádní poziice pro studenty. Nástupní plat se přitom u těchto členů palubního personálu pohybuje ve výši přibližně 21 tisíc Kč.

Autobus F&R RegioJet.sk

Další impuls v růstu počtu cestujících očekává RegioJet v průběhu letošního roku, kdy značku RegioJet začne používat také síť žlutých autobusů STUDENT AGENCY. RegioJet se tak stane nejsilnější středoevropskou vlakovou a autobusovou dopravní sítí spojující klíčová centra v České republice a ve Slovenské republice s domácími a evropskými metropolemi. Vznikne tak přepravní síť RegioJet, která bude mít potenciál v následujících letech ročně přepravovat 15 - 20 milionů cestujících.

Své hospodaření za rok 2015 zakončil RegioJet se ziskem, který podle předběžných odhadů dosáhla přibližně 40 milionů Kč před zdaněním. Přesný údaj bude zveřejněn poté, co budou výsledky auditovány. V posilování ziskového hospodaření plánuje RegioJet pokračovat i v roce 2016.