RegioJet snížil cenu jízdného ve třídě STANDARD z Olomouce a Zábřehu do Prahy u většiny spojů na 150 Kč

23.01.2016, Vlaky Regiojet CZ

Ze 180 na 155 Kč pro všechny cestující a na 150 Kč pro držitelé Kredtitových jízdenek snížil RegioJet své jízdné na trase Olomouc – Praha a Zábřeh na Moravě – Praha.

RegioJet_Vectron_vlakova_supravaDíky našim zákazníkům jsme v roce 2015 rostli o 26 % a stali jsme se ziskovým dopravcem na trase Praha – Olomouc – Ostravsko – Košice. Chceme zákazníkům poděkovat a proto jsme na určitých trasách snížili některé ceny. Konkrétně zákazníci z Olomouce a Zábřehu na Moravě do Prahy nově zaplatí ve třídě STANDARD ve většině spojů RegioJet trvale sníženou cenu od 150 Kč“, říká Radim Jančura, majitel společnosti, k úpravě cen ve vlacích RegioJet.

Cena 150 resp. 155 Kč se ve třídě STANDARD na trase z Olomouce a Zábřehu na Moravě do Prahy týká velké většiny spojů. De facto se jedná takřka o všechny vnitrostátní spoje RegioJet, které jedou mimo tzv. přepravní špičku, která je zejména v pátek a vneděli. Z ceny 150 / 155 Kč se také dále počítají veškeré slevy, které ve třídě STANDARD mohou cestující využít. Jedná se například o slevy pro žáky a studenty, seniory a další skupiny cestujících. Žákovské jízdné do Prahy tak například vyjde pro dojíždějícího studenta do 26 let od 85 Kč, pro seniora nad 60 let od 116 Kč.

Součástí této ceny jízdného je samozřejmě veškerý servis RegioJet včetně kávy a vody zdarma, po výjezdu z Prahy také mátový čaj a mošt zdarma, internetové přípojení a denní a další tisk rovněž zdarma. Cestující si mohou také objednat občerstvení z palubního menu za velmi výhodné ceny, které jim palubní personál přinese až na místo. Do třídy STANDARD také mimo jiné patří například zcela nové vozy Astra s obrazovkami v sedačkách a s tzv. Klidovou zónou, stejně jako vůz s dětskou hernou s možností sledování dětských filmů či zapůjčení hraček.

Do konce ledna mohou také cestující v úterky a ve středu cestovat vlaky RegioJet za lednovou akční cenu – například z Olomouce, Zábřehu, Přerova či Hranic do Prahy nebo zpět za super cenu 79 Kč. Ta rovněž platí ve třídě STANDARD ve všech vnitrostátních spojích RegioJet v úterý a ve středu do konce měsíce ledna 2016.

 RegioJet_sluzby_stevard_obcerstvenie

Vlaky RegioJet cestovalo v roce 2015 více než 3 miliony cestujících

Přibližně 3,01 miliónu cestujících přepravily v roce 2015 dálkové vlaky RegioJet v České republice. Ve srovnání s rokem 2014 se jedná o nárůst počtu cestujících o 620 tisíc (tedy o 26 %). Tehdy vlaky RegioJet v České republice přepravily celkem 2,39 milionů cestujících.

„Jak vyplývá i z údajů ministerstva dopravy, nové zákazníky se v loňském roce na železnici dařilo získávat zejména soukromým dopravcům. RegioJet přilákal v roce 2015 na jediné trase 2x více nových zákazníků, než České dráhy s 8 tisíci spoji denně v celé své síti. K největším přesunům cestujících docházelo zejména na trase Praha – Olomouc – Košice, kde aktuálně většina cestujících využívá právě denních a nočních spojů RegioJet.“, říká Radim Jančura majitel Holdingu STUDENT AGENCY, kam vlakový dopravce RegioJet patří.

Své hospodaření za rok 2015 zakončil RegioJet se ziskem, který podle předběžných odhadů dosáhla přibližně 40 milionů Kč před zdaněním. Přesný údaj bude zveřejněn poté, co budou výsledky auditovány.

Za růstem počtu cestujících stojí následující novinky, které RegioJet představil v roce 2015:

  • Výrazné posílení spojů – zejména na trase Praha – Olomouc – Slovensko. Zavedení nočních spojů a zvýšení kapacit souprav až na 10 vozů. K dalšímu posílení pak došlo od prosincové změny jízdního řádu, od kdy noční spoje jezdí denně a současně byl prodloužen spoj Praha – Olomouc -. Martin až do středoslovenské Banské Bystrice a Zvolena.
  • Navýšení kapacit spojů RegioJet přidáním dalších vozů. Ve špičkách tak RegioJet nabízí na trase Praha – Olomouc 9-10 vozové soupravy s kapacitou 500-600 cestujících.
  • Vstup na nové trasy – v České republice zavedení přímého spoje do Zlínského kraje a Přerova, společně s návaznými autobusy z Otrokovic do Zlína a Vizovic.
  • Rozšiřování vozového a lokomotivního parku. Nasazení do provozu dalších vozů, zvýšení počtu provozovaných vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron.
  • RegioJet také dokázal zákazníky oslovit předvidatelnou stabilní cenovou politikou nabízející ideální poměr mezi cenou a službami pro všechny skupiny cestujících  - od business, přes studenty až po běžné zákazníky.