RegioJet Finance a.s.

RegioJet, největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě a jedna ze zákaznicky nejvíce preferovaných značek v České republice a na Slovensku,
úspěšně vstoupil na kapitálové trhy emisí dluhopisů s pětiletou splatností.

FAKTA O EMISI

Emitent RegioJet Finance a.s.
Ručitel RegioJet a.s.
Rating emise nehodnoceno
Status Senior Secured
Výše emise 921 milionů
Splatnost 5 let
Kupon Plouvoucí, 6M PRIBOR + 4.00% p.a., placeno půlročně
Zajištění
  1. zástava kolejových vozidel ve prospěch agenta v prvním pořadí
  2. zástavní právo k pohledávkám z pronájmu kolejových vozidel
Denominace 3 miliony
Zalistováno Prague Stock Exchange, regulated market
ISIN CZ0003522203
Datum vydání 26. června 2019
Role České spořitelny manažer dluhopisové emise,
zajišťovací a platební agent

 

Dluhopisy společnosti RegioJet Finance a.s.:

  • byly prodány investorům z českého kapitálového trhu jako vysoce atraktivní dluhopisy, které zajišťuje hodnota vozového parku dopravce RegioJet.

  • byly již v minulosti komunikovány podpůrnými marketingovými aktivitami, například prezentací potenciálním investorům v dubnu 2019. Jejich velký zájem nakonec překonal veškerá očekávání, když hodnota prodaných dluhopisů dosáhla částky 921 milionů Kč.

  • zaujaly celkem patnáct významných institucionálních investorů, z nichž největší podíl měly pojišťovny (48 %), investiční společnosti a banky (19 %). Silná značka RegioJet přilákala také množství investorů z řad klientů privátního bankovnictví, kteří celkem zakoupili dluhopisy v objemu 33 % investiční hodnoty dluhopisů.

  • vyvolaly zájem, který předčil veškerá očekávání. Tento fakt svědčí o tom, že je RegioJet perspektivním a preferovaným dopravcem v očích zákazníků, ale zároveň vykazuje vysoce pozitivní ekonomické výsledky. Po loňském zisku ve výši 102 mil. Kč očekává dopravce v letošním roce další růst zisku z aktivit ve vlakové dopravě.

Dluhopisy_555x600

 

Manažerem dluhopisové emise byla Česká spořitelna, která dále působí jako její zajišťovací a platební agent.

Získané finanční prostředky RegioJet použije z nějvětší části na další rozvoj svého vozového parku ve vlakové dopravě. V následujícím období má dopravce připravené investice do rozšiřování a modernizace vozového parku v řádech miliard Kč – plánuje investice do nákupu a modernizace až stovky vozů. Zbývající část financí získaných z emise dluhopisů využije také na refinancování stávajících úvěrů od financujících bank.

Distribuce emise dle investora

Podrobné informace o emsisi dluhopisů společnosti RegioJet Finance a.s.,

Tato organizace byla založena především za účelem vydání dluhopisů a následného poskytování vnitroskupinového financování. Jeho hlavní činnost bude spočívat v nákupu a rekonstrukci kolejových vozidel (lokomotiv a vlaků) a jejich následném pronájmu společnosti RegioJet a.s.