Naše flotila

Stovky žlutých autobusů a vlaků brázdí nejen české silnice a koleje. Každý den přepraví na vnitrostátních i mezinárodních linkách tisíce cestujících. Zajímá vás, jaké vozy a vagony tvoří základ naší flotily? A jaký komfort vám autobusy a vlaky RegioJetu poskytnou?

Luxusní žluté autobusy

Vozový park v korporátní žluté barvě tvoří španělské autobusy Irizar na podvozcích Scania nebo Volvo s luxusní výbavou Fun&Relax. Vozový park každoročně obměňujeme o další nové autobusy ve stylu Fun&Relax.

V červnu 2020 jsme přivítali v naší žluté flotile dalších 10 zbrusu nových vozů nejnovější modelové řady Irizar i8. Autobusy jsou 61místné s pohodlnými celokoženými sedačkami a monitory SDHD s vysokým rozlišením. Každé sedadlo má také nově nainstalovanou svou vlastní zásuvku. Bezpečnostní standardy posílilo nejmodernější špičkové samohasící zařízení motorového prostoru.

Nové vozy navýšily počet autobusů Irizar i8 až na 55 vozů. Cestující čeká luxusní a moderní design, který na první pohled zaujme výraznějšími a ostřejšími liniemi. Interiér přináší nadstandardní pohodlí. Komforní sedadla jsou plně nastavitelná a v každém z nich je zabudovaná obrazovka s multimediálním zábavním systémem, v němž jsou dostupné filmy, seriály nebo online hry. V autobusech je bezplatně dostupné také připojení k internetu. Samozřejmostí je výkonný klimatizační systém, LED osvětlení a toaleta.

Komfort a bezpečnost našich autobusů je pro nás prioritou, proto pravidelně investujeme do obnovy vozového parku. Novou generaci vozů Irizar i8 na podvozcích Volvo nebo Scania jsme nasadili do provozu jako první autobusoví dopravci ve střední Evropě.

Autobusy Fun&Relax nabízíme i k pronájmu pro skupinové zájezdy nebo k prodeji.

 

 

Moderní a pohodlné žluté vlaky

Flotila železničních vozů RegioJet aktuálně sestává z 127 moderních, klimatizovaných vozů, které byly konstruovány pro rychlost až 200 km/hod. Základ vozového parku vlaků RegioJetu tvoří železniční vozy od Rakouských a Švýcarských spolkových drah. RegioJet si také nechal na zakázku vyrobit od rumunské společnosti ASTRA Vagoane Călători zcela nové supermoderní vozy RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90.

Vlaky v České republice jsou sestavovány většinou do devíti vozových souprav, přičemž v každé soupravě jsou zařazeny vozy jak v tarifní třídě Low cost, tak také Standard, Relax a Business. V nich najdete místa uspořádána jednak do velkoprostorového oddílu – cestovní tarif Relax, který designem připomíná leteckou dopravu nebo rychlovlaky typu ICE. Dále jsou zde kupé po čtyřech místech k sezení – cestovní tarif Business. Je naším prioritním zájmem, aby na každé soupravě byl řazen vůz Astra-otevřený prostor s dotykovými obrazovkami a vozy s dětskými a tichými kupé.

Od 15. prosince 2019 RegioJet nově provozuje rychlíkovou linku Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín, na které nejsou zavedeny naše klasické tarify. Místo toho máte možnost cestovat 1. třídou, kde je naší prioritou především vynikající servis. 2. třída – Standard zase nabídne dokonalé pohodlí během každé vaší cesty. Jízdenky za nejvýhodnější ceny pak pořídíte do 2. třídy – Low cost, kde mimo jiné umožňujeme přepravu jízdních kol, kočárků a zvířat.

V čele vlaků v České republice jsou řazeny lokomotivy Škoda, které byly vyrobeny na začátku 90. let jako poslední stroje páté série úspěšné řady 163. Lokomotivy provozoval a jejich kvality ocenil italský dopravce Ferovia Nord Milano na vlacích osobní dopravy v severní Itálii. Nyní, po nezbytných úpravách, zvýšení maximalní rychlosti a doplnění moderních prvků bezpečnosti a spolehlivosti, slouží pro vozbu vlaků RegioJet.

Vaše místa jsou vybavena přípojkou na 230 V, k dispozici je odkládací stoleček buď přímo před vámi nebo vedle vás.
Všechny vozy si můžete prohlédnout v naší vituální prohlídce nebo fotogalerii.