Naše flotila

Nejen české silnice a koleje brázdí stovky žlutých autobusů a vlaků. Každý den přepraví na vnitrostátních i mezinárodních linkách tisíce cestujících. Zajímá vás, jaké vozy a vagony tvoří základ naší flotily? A jaký komfort vám autobusy a vlaky RegioJetu poskytnou?

Luxusní žluté autobusy

Vozový park v korporátní žluté barvě tvoří španělské autobusy Irizar na podvozcích Scania nebo Volvo s luxusní výbavou Fun&Relax. Vozový park každoročně obměňujeme o nové autobusy ve stylu Fun&Relax.

Na jaře 2016 do žluté flotily přibylo 45 autobusů z nejnovější modelové řady Irizar i8. Zákazníky přivítá nový luxusní a moderní design, který na první pohled zaujme oproti předchozím modelům výraznějšími a ostřejšími liniemi. Uvnitř čeká na cestující nadstandardní pohodlí. Komforní sedadla jsou plně nastavitelná a v každém z nich je zabudovaná obrazovka s multimediálním zábavním systémem, v němž jsou dostupné filmy, seriály nebo online hry. V nových autobusech je bezplatně dostupné také připojení k internetu. Samozřejmostí je výkonný klimatizační systém a LED osvětlení.

Komfort a bezpečnost našich autobusů je pro nás prioritou, proto pravidelně investujeme do obnovy vozového parku. Novou generaci vozů Irizar i8 na podvozcích Volvo nebo Scania jsme nasadili do provozu jako první autobusoví dopravci ve střední Evropě.

Autobusy Fun&Relax nabízíme i k pronájmu pro skupinové zájezdy nebo k prodeji.

 

 

Moderní a pohodlné žluté vlaky

Flotila železničních vozů RegioJet aktuálně sestává z 127 moderních, klimatizovaných vozů, které byly konstruovány pro rychlost až 200 km/hod. Základ vozového parku vlaků RegioJet tvoří železniční vozy od Rakouských a Švýcarských spolkových drah. RegioJet si také nechal na zakázku vyrobit od rumunské společnosti ASTRA Vagoane Călători zcela nové supermoderní vozy RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90.

Vlaky v České republice jsou nyní sestavovány většinou do devíti vozových souprav, přičemž v každé soupravě jsou zařazeny vozy jak v tarifní třídě Low cost, tak také Standard, Relax a Business. V nich najdete místa uspořádána jednak do velkoprostorového oddílu - cestovní tarif Relax, který designem připomíná leteckou dopravu nebo rychlovlaky typu ICE. Dále jsou zde kupé po čtyřech místech k sezení – cestovní tarif Business. Je naším prioritním zájmem, aby na každé soupravě byl řazen vůz Astra -otevřený prostor s dotykovými obrazovkami a vozy s dětskými a tichými kupé.

V čele vlaků v České republice jsou řazeny lokomotivy Škoda, které byly vyrobeny na začátku 90. let jako poslední stroje páté série úspěšné řady 163. Lokomotivy provozoval a jejich kvality ocenil italský dopravce Ferovia Nord Milano na vlacích osobní dopravy v severní Itálii. Nyní, po nezbytných úpravách, zvýšení maximalní rychlosti a doplnění moderních prvků bezpečnosti a spolehlivosti, slouží pro vozbu vlaků RegioJet.

Vaše místa jsou vybavena přípojkou na 230 V, k dispozici je vám odkládací stoleček buď přímo před vámi nebo vedle Vás.
Všechny vozy si můžete prohlédnout v naší vituální prohlídce nebo fotogalerii.