Archiv časopisu Žlutý 2018

Každý měsíc vám přinášíme zajímavé články z cest po celém světě. Nechybí ani kulturní a geografické zajímavosti, informace o nových produktech STUDENT AGENCY, soutěže a rozhovory se zajímavými osobnostmi. Náš časopis Žlutý najdete zdarma v každém autobuse a vlaku Regiojet, stejně jako na pobočkách STUDENT AGENCY.

Květen 2018

Májové číslo časopisu ŽLUTÝ s tématem Poezie srdce se zabývá životem seniorů, handikepovaných a s tím spojenými předsudky. Překvapí vás příběh nevidomého cestovatelského páru, nebo dvojice vozíčkářů, kteří se vypravili až k Bajkalu. Šokující je tentokrát článek Tomáše Vilčeka o mrzačení dětí a týrání zvířat kvůli výdělku od turistů. „Trochu jiný rozhovor“ nám poskytla Petra Maťová, autorka knihy rozhovorů se sedmi handikepovanými matkami. Těšte se i na oblíbenou soutěž. Přejeme krásné jarní dny.

Duben 2018

Dubnové číslo našeho Žluťáka je věnováno tématu NĚMÁ TVÁŘ. Dočtete se o životě dětí a psů v buddhistických klášterech v Bhútánu i o tom, jak se cestuje po světě v karavanu spolu s kocourem, nebo o brigádě snů na musherské farmě v Norsku. Petr Horký vypráví o psech svého života a o psovi, který se připojil k výpravě za Polárním kruhem. Originálním způsobem můžete přispět na pejsky v útulcích  nalistujte rozhovor s Katkou Královou. Za zvířaty se vydáme na naši Vysočinu i exotickou Jávu. Dokonce i recept je věnován našim čtyřnohým kamarádům. A soutěž? Samozřejmě nechybí – tentokrát je o vstupenky do Národního divadla Brno. Přejeme krásné jaro!

Březen 2018

Jaro přichází a s ním OČISTA TĚLA I DUŠE, což je také téma březnového čísla Žluťáka. Jak si vyčistit hlavu při jízdě na motorce kolem světa se dočtete v rubrice Po vlastní ose. Nebo si raději čistíte hlavu při adrenalinových sportech – stejně jako Anče Hanuš Kuchařová? Že jóga není jen cvičení se dozvíme v rubrice Cestou necestou; zrelaxovat pak můžete na plážích Nové Kaledonie. Inspirativní je i rozhovor s terapeutem Luďkem Thompsonem, který pracuje metodou Rolfing. I v tomto čísle najdete výborný recept, fejeton, tipy na výlet a oblíbenou SOUTĚŽ. Příjemnou relaxaci u jarního čtení ve žlutých vlacích a autobusech od 1. března.

Únor 2018

Téma únorového čísla Žluťáka je vskutku cestovatelské: KOČOVNÍCI. Kromě tradičních reportáží z cest si můžete přečíst rozhovor s digitální nomádkou Lindou Nezhybovou. Petr Horký se ve své rubrice zamýšlí nad tím, zda by kočování nemělo být součástí vzdělání. Za srdce vás chytne článek o 700kilometrové svatojakubské pouti, kterou Honza Dušek urazil na kolečkovém křesle. Václav Malinský zase získává peníze pro malou vozíčkářku na svém putování po hranicích kolem Československa. Tyto a další zajímavé články najdete od 1. února v našich vlacích a autobusech. A pozor – tentokrát na vás čekají hned 3 soutěže!

Leden 2018

Nový rok v časopise ŽLUTÝ přivítáme tématem HVĚZDY. Tomáš Vilček píše o nedávné cestě do Nepálu – hvězdě horských scenérií. Mladá rodina si splnila sen a cestuje po světě i s malým synkem – tentokrát přináší reportáž z NASA na Floridě. Pozveme vás do brněnské hvězdárny a o pár stránek dále najdete zajímavý rozhovor s jejím ředitelem Jiřím Duškem. Doporučujeme i poutavý článek Noc na hradě zabijáků a můžete se zúčastnit soutěže o lístky na výstavu. Přejeme splněná přání v novém roce a příjemné cestování s naším Žluťákem.