Archiv časopisu Žlutý 2017

Každý měsíc vám přinášíme zajímavé články z cest po celém světě. Nechybí ani kulturní a geografické zajímavosti, informace o nových produktech STUDENT AGENCY, soutěže a rozhovory se zajímavými osobnostmi. Náš časopis Žlutý najdete zdarma v každém autobuse a vlaku Regiojet, stejně jako na pobočkách STUDENT AGENCY.

Prosinec 2017

Poznejte s časopisem Žlutý LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ naší Země. V posledním letošním čísle si můžete přečíst o polárních výpravách Petra Horkého, o mladé dvojici, která začala svůj život ve vaně na Aljašce, o treku po jižní Patagonii či úbytku tamějších ledovců. Anebo se inspirujte adrenalinovým sjezdem po prašanu na rakouské ferratě či procházkou s hlavou v oblacích u sousedů v Tatrách. O životě muzikanta jsme si povídali s Petrem Fialou ze skupiny Mňága a Žďorp. Přejeme krásné sváteční dny a šťastný nový rok!

Listopad 2017

Listopadové číslo „Žluťáka“ přináší PŮVAB Z VÝCHODU. Tentokrát jsme se zaměřili na obávaný Náhorní Karabach, Bělorusko a poloostrov Kola v severním Rusku. Velmi zajímavá je reportáž z Černobylu, který se stal 31 let po tragédii turistickou atrakcí. Nenechte si ujít rozhovor s Michalem Kislickim, zakladatelem neziskové organizace Chuť pomáhat, zajišťující humanitární pomoc ve válečné zóně Ukrajiny. Přejeme hezké počtení od 1. listopadu v našich vlacích a autobusech.

Říjen 2017

BARVY A VŮNĚ ORIENTU zpestří podzimní vydání našeho Žluťáka. Různé pohledy na Indii nám přináší rubrika Po vlastní ose a Cestospisy Petra Horkého s krásnými fotkami Zuzany Zwiebel. Z reportáže o duších zemřelých na Laoském jezeře přímo mrazí v zádech. Na vlastní kůži vyzkoušíme vylézt na himalájsou šestitisícovku a v dalším článku se dozvíme, co všechno se dá v Asii sníst. V rozhovoru jsme se ptali úspěšného spisovatele Josefa Formánka na jeho „druhý domov“ na ostrově Siberut. Těšte se od 1. října v našich vlacích a autobusech.

Září 2017

Poslední letní číslo časopisu ŽLUTÝ má téma ZÁPADNÍ EVROPA. Petr Horký se zamyslí nad úhly pohledu na „Východ“ a „Západ“, navštívíme neobvyklá místa Londýna, Bruselu a Marseille. Dostanete tip na výlet do muzea zámku Kynžvart s pozoruhodnými sbírkami. Adrenalin tentokrát prožijeme při paraglidingových závodech ve Francii. Jak hospodařit s penězi a jak si zařídit kariéru poradí v rozhovoru finanční koučka Marcela Hrubošová. Pokud vás témata zaujala a chcete si navíc i zasoutěžit o audioknihu, mrkněte do nového Žluťáka ve žlutých vlacích a autobusech od 1. září.

Srpen 2017

Časopis ŽLUTÝ je opět tady! K rozpálenému létu se skvěle hodí téma srpnového čísla – AFRIKA, KOLÉBKA LIDSTVA. Dva protipólné pohledy na cestování po Súdánu přinesou rubriky Cestospisy a Osa. Další články nás zavedou na Zanzibar a kávovníkové plantáže v Tanzanii. V rubrice Adrenalin vyzkoušíme potápění u bohatých egyptských břehů. Velmi zajímavý rozhovor nám poskytl válečný zpravodaj Marek Vítek, který procestoval nejen Afriku. Přejeme příjemné čtení v klimatizovaných autobusech a vlacích od 1. srpna.

Červenec 2017

Říká se VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP. Proto se v červencovém čísle časopisu ŽLUTÝ můžete těšit na reportáže z Česka i od našich nejbližších sousedů. Naše redaktorky si zajely do Bílých Karpat za paní Křížkovou, která se věnuje vyšívání krojů. Na koloběžce se vydáme z Košic až do Prahy a zdoláme náročné ferraty v Rakousku. O tom, že si domov můžete vyubudovat kdekoliv na cestách, vás přesvědčí mladá dvojice ze Slovenska. Dáme vám tipy na návštěvu neotřelých míst ve Vídni a Budapešti. Těšte se na první prázdninové číslo ve žlutých vlacích a autobusech od 1. července.

Červen 2017

V RYTMU SAMBY tančí červnový ŽLUTÝ, který se věnuje Jižní Americe. Do Paraguaye nás zavede Tomáš Vilček, v Avii projedeme Bolívií a se Zápisníkem nakoukneme pod podkličku karnevalu v Riu. Sjedeme řeky v amazonské džungli na nafukovacím člunu a vystoupíme na vulkán v Nikaragui. V tanečním rytmu je i pozvánka na červnový festival RegioJet Music Fest na Brněnské přehradě. Těšte se na super články od 1. června ve žlutých vlacích a autobusech.

Květen 2017

S květnovým číslem ŽLUŤÁKA se vydáme za JIŽANSKOU HORKOKREVNOSTÍ. Pozveme vás do Albánie, Itálie, Rumunska, na Maltu, ale také na jižní Moravu. Světoběžník Tomáš Vilček vás přesvědčí proč je dobré cestovat a adrenalin si tentokrát vychutnáte na vlnách jižních moří. A na závěr vás pozveme na tak trochu jiný hudební festival RegioJet Music Fest, který se bude konat v červnu v Brně během ohňostrojových slavností.

Duben 2017

Na Apríla najdete na našich linkách nové číslo "ŽLUŤÁKA", ve kterém vás určitě pobaví reportáž z muzea šílených vynálezů. Dubnové číslo je věnováno Dálnému východu – vydáme se na cesty do Japonska, Číny a Tchaj-wanu. Petr Horký tentokrát přispěl zajímavým článkem o čaji a v rozhovoru zpovídala Lenka Liška "digitálního nomáda" Matouše Vinše, který se cítí jako doma v Thajsku. Těšte se na super články od 1. dubna v našich vlacích a autobusech.

Březen 2017

Březnové číslo ŽLUŤÁKA je laděno DO ZELENA. Zavede vás s batohy na zádech do švédské divočiny i do Norska, na Islandu se budeme procházet pro slackline mezi skalami a Tomáš Vilček se na cestě kolem světa zastaví v národním parku na Pobřeží slonoviny. Ponoříme se do zelených vod v Modré a Martina Pavelková nám v rozhovoru představí organizaci Sázíme stromy. Těšte se na jarní čtení už od 1. března v našich vlacích a autobusech.

Únor 2017

Únorové číslo našeho časopisu je VZHŮRU NOHAMA! V cestovatelských reportážích navštívíme Nový Zéland i Austrálii. Postavené na hlavu se Vám zprvu může zdát podnikání dvou mladých mužů, se kterými přinášíme rozhovor. Nechte se překvapit článkem Petra Horkého "Krásný svět naopak". A můžete se opět těšit na soutěž o vstupenky. Těšte se na "ŽLUŤÁKA" v našich busech a vlacích od 1. 2. 2017.

Leden 2017

V novém roce jsme pro čtenáře připravili v oblíbeném časopisu malé změny. Články zacílíme ještě více na cestování a témata jednotlivých měsíců budou určena podle světadílů nebo oblastí. Lednové číslo má tedy téma AMERICKÝ SEN. Cestovatel Tomáš Vilček se zamýšlí nad uprchlíky, kteří jdou za svým "americkým snem", reportáž z USA přináší Zápisník zahraničních zpravodajců a vydáme se na pracovní pobyt do Států. Na vlastní kůži vyzkoušíme plavbu k Niagarským vodopádům a adrenalin prožijeme na kole v americké divočině. Těšte se na "ŽLUŤÁKA" v našich busech a vlacích od 1. 1. 2017.