Vlaková výluka Pardubice

Vlaková výluka Pardubice

Vážení cestující,
dovolujeme si vás informovat, že od 6. 4. 2021 proběhne vlaková výluka mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí a následná rekonstrukce tunelů u Blanska a Adamova. Plánovaná výluka bude trvat přibližně dva roky a přinese s sebou několik významných změn, které ovlivní cestování mezi Prahou – Brnem a Prahou – Ostravou.

Kvůli této výluce se vlakovým dopravcům na lince z Prahy do Brna, Vídně, Bratislavy a Budapešti prodlouží jízdní doba a nově nebudeme moci zastavit v Pardubicích. Pozitivní zprávou je přidání nové zastávky v Kolíně ve vybraných spojích těchto linek. Pro cestující z Pardubic do Brna jsme připravili alternativu s přestupem v Olomouci na náš žlutý autobus pravidelné linky Ostrava - Olomouc - Brno. Díky ideálnímu přestupu 17 minut a skvělému servisu na palubě našich vlaků a autobusů můžete nadále pohodlně cestovat z Pardubic do Brna. Počet autobusových a vlakových spojů bude upraven podle aktuálních vládních opatření.

Na lince z Prahy do Ostravy a Košic budou změněny odjezdové časy a lehce prodloužena jízdní doba, ale v Pardubicích budeme nadále zastavovat. Přehled všech aktuálních změn a aktualizované jízdní řády naleznete níže. 

Ikonka vlak
Praha –⁠ Pardubice – ⁠Olomouc –⁠ Ostrava – ⁠Košice

  • nadále zastavujeme v Pardubicích
  • změna odjezdových časů kvůli výluce
  • mírné prodloužení jízdní doby u všech dopravců
  • cestování z Pardubic do Prahy a Ostravy zůstává bez omezení

 

Ikonka vlak
Praha –⁠ Brno – ⁠Vídeň/Bratislava

  • již nezastavujeme v Pardubicích
  • nová zastávka Kolín ve vybraných spojích
  • prodloužení jízdní doby u všech dopravců mezi Prahou a Brnem
  • alternativní RegioJet doprava z Pardubic do Brna s přestupem v Olomouci

 

Aktualizované jízdní řády

Jízdní řád Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Košice

Jízdní řád Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Košice

Jízdní řád Praha – Brno – Vídeň/Bratislava

Jízdní řád Praha – Brno – Vídeň – Bratislava – Győr – Budapešť

 

 

 

 

Cestování z/do Pardubic

Pardubice → Praha, Ostrava, Košice
Cestování směr Praha, Ostrava, Košice a zpět se pro cestující z/do Pardubic nemění, pouze se posouvají časy některých odjezdů a vlivem výluky se lehce prodlužuje jízdní doba všech dopravců.

Pardubice → Brno
Na trase Praha – Brno a zpět již bohužel nebudeme zastavovat v Pardubicích. Pro cestující RegioJetu jsme připravili alternativu s přestupem v Olomouci na náš žlutý autobus s přestupním časem ideálních 17 minut. Díky skvělému servisu našich vlaků a autobusů můžete nadále pohodlně cestovat z/do Brna. Počet autobusových a vlakových spojů bude upraven podle aktuálních vládních opatření.

 

Cestování z Pardubic

 

Nová zastávka Kolín

Velkou novinkou je zastávka Kolín, díky které budou moci cestující využít služby vlaků RegioJet na lince Praha – Kolín – Brno – Vídeň a zpět a lince Praha – Kolín – Brno – Bratislava a zpět. Kolín jsme také přidali na naší letní lince do Chorvatska.

Kolín → Brno
Cestujte pohodlně do moravské metropole až 4× denně.

Kolín → Praha
Do hlavního města vás dopravíme až 5× denně.

Kolín → Bratislava/Vídeň
1× denně můžete využít naše spoje za hranice České republiky. Objevte kouzlo rakouské Vídně nebo navštivte naše slovenské sousedy v Bratislavě.

 

RJ_podstranka_Pha-Kolin-Viden-Blava_mapa_500