Na Slovensko jezdíme dál!

Na Slovensko jezdíme dál!

Na základě rozhodnutí Ústředního krizového štábu SR se od pátku 18. 9. mění pravidla pro cestování z České republiky na Slovensko.

Před cestou je dobré se seznámit s aktuálními informacemi. Užitečné informace jsou souhrnně uvedeny na stránkách věnovaných koronaviru, které vytvořilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR zde nebo na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR zde.

Kdo může z České republiky cestovat bez omezení?

  • Studenti – pokud máte bydliště na Slovensku a studujete v ČR, můžete stále cestovat bez omezení. Stejně tak to platí i pro studenty z Česka, kteří studují na Slovensku. Do školy tak můžete cestovat bez obav a bez omezení !!!
  • Další výjimky se týkají pedagogů, pracovníků výzkumu, zdravotníků, zemědělců, zaměstnanců sociálních služeb, zaměstnanců v kritické infrastruktuře, některých sportovců a umělců.

V ostatních případech je zapotřebí se po příjezdu z ČR na Slovensko buď prokázat negativním testem na COVID 19 – ne starším než 72 hodin, nebo postupovat podle instrukcí, které uvádějí, co dělat po příjezdu z České republiky. Mezi základní postupy patří pětidenní karanténa zakončená negativním testem na COVID 19.

Slovenské úřady toto mohou namátkově zkontrolovat. Informace se nicméně mohou měnit – stále čekáme na oficiální nařízení slovenských úřadů. Doporučujeme proto sledovat aktuální vývoj situace. RegioJet aktuálně neomezuje provoz svých vlakových spojů mezi ČR a Slovenskem.

POZOR! Poslední spoje, které přijíždějí z ČR na Slovensko před zavedením karanténních opatření, jsou spoje ve čtvrtek 17. 9.:

 

 

 RJ1003 Praha – Košice s odjezdem v 7:50 z Prahy hl. n. 

Rezervovat jízdenku

 

RJ 1045 Praha – Bratislava s odjezdem v 15.20 z Prahy hl. n.

Rezervovat jízdenku

 

Kapacitu spojů před zavedením karanténních opatření se snažíme průběžně posilovat tak, aby všichni, kdo se potřebují dostat domů a za svými blízkými, mohli využít vlaků RegioJet.
Pro cesty ze Slovenska do České republiky žádné omezení neplatí. Omezení neplatí také pro cesty mezi Rakouskem a Slovenskem a to v obou směrech.