Na Slovensko jezdíme dál!

Na Slovensko jezdíme dál!

Chystáte se na Slovensko? Před cestou se seznamte s aktuálními opatřeními. Pro vstup do země je nutné mít negativní výsledek RT-PCR testu na COVID-19, ktré není starší než 72 hodin, registrovat se prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit domácí karanténu a nejdříve 5. den se nechat znovu otestovat. Všechny užitečné informace jsou souhrnně uvedeny na stránkách věnovaných koronaviru, které vytvořilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR zde nebo na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR zde.

Kdo může z České republiky cestovat do 7. 12. bez omezení?

  • Studenti – pokud máte bydliště na Slovensku a studujete v ČR, můžete cestovat do 7. 12. bez omezení. Stejně tak to platí i pro studenty z Česka, kteří studují na Slovensku.

  • Další výjimky se týkají pedagogů, pracovníků výzkumu, zdravotníků, zemědělců, zaměstnanců sociálních služeb, zaměstnanců v kritické infrastruktuře, některých sportovců a umělců. Detailně jsou veškeré výjimky popsány na stránkách slovenských úřadů zde.

Od 7. 12. 2020 bude platit nová vyhláška, která ukládá povinnost alespoň antigenního testu na koronavirus také pro cestující, kteří měli doposud výjimku a mohli cestovat do země bez omezení.

Slovenské úřady toto mohou namátkově zkontrolovat. Informace se nicméně mohou měnit – doporučujeme proto sledovat aktuální vývoj situace

Spoje RegioJet stále jezdí na trasách Praha - Košice a Praha - Bratislava. Rezervujte si jízdenku na Slovensko:

 

 

 Praha – Košice

Rezervovat jízdenku

 

Praha – Bratislava

Rezervovat jízdenku