Pohodlně vlaky WESTbahnu do Lince a Salcburku

Pojeďte do Rakouska RegioJetem a WESTbahnem

Propojili jsme linky RegioJetu a WESTbahnu

Cestujte po Rakousku RegioJetem v kombinaci s partnerskými vlaky společnosti WESTbahn. Dojeďte vlakem či autobusem RegioJetu do Vídně na nádraží Wien Hauptbahnhof a dál cestujte vlaky WESTbahnu do Lince, Salcburku a dalších rakouských měst. Anebo zpět.

Nadstandardní servis ve žlutých vlacích i autobusech znáte. V komfortních vlacích WESTbahnu vás doprovází stevardky či stevardi společnosti WESTbahn. Wi–Fi je samozřejmostí, teplé i studené nápoje či drobné občerstvení zakoupíte v prodejních automatech na palubě.

Odbavení vlaků WESTbahnu NOVĚ z nádraží Wien Westbahnhof

Pro odjezdy i příjezdy spojů WESTbahnu slouží od 15. prosince 2019 nově nádraží Wien Westbahnhof. Z hlavního nádraží Wien Hauptbahnhof a zastávkového terminálu Hbf Südtiroler Platz, které využívají vlaky a autobusy RegioJetu, se sem pohodlně dopravíte vídeňským metrem nebo tramvají.

Přesun mezi nádražími vám zabere přibližně 50 minut. S časovou prodlevou pro přepravu mezi nádražími samozřejmě počítáme. Máme vyhrazeno 80 minut mezi příjezdem spoje jednoho dopravce a odjezdem navazujícího spoje druhého dopravce.

Jízdenku na jednu jízdu vídeňskou Wiener Linien zakoupíte online nebo v automatech ve vestibulech metra.

Jak se dopravíte mezi nádražím
Wien Hauptbahnhof a Wien Westbahnhof?
  • Metrem U-Bahn Wien. Využijte červenou trasu metra U1 ve směru Stephansplatz, kde přestoupíte na oranžovou trasu U3. Více informací najdete na plánku metra U-Bahn Wien.
  • Tramvají. Přímou tramvajovou linkou č. 18 dojedete bez přestupů až před nádraží. Zastávky tramvaje najdete před jednotlivými nádražími.

 

Zajeďte si do Salcburku

Pojeďte do Salzburku spoji RegioJetu a WESTbahnu.

Pojďte se toulat zahradami zámku Mirabell, vyvezte se lanovkou na pevnost Hohensalzburg nebo se nechte vlákat do doby, kdy tvořil Amadeus Mozart, v géniově rodném domě. A určitě nezapomeňte navštívit cukrárnu Fürst! I dnes zde ochutnáte světoznámé Mozartovy koule vyrobené podle původní originální receptury.

Chytrý tip: Navštivte zdarma všechny pamětihodnosti, jezděte místním MHD, vyjeďte vzhůru lanovkou nebo se plavte lodí po řece Salzach. Stačí si pořídit kartu SalzburgCard! Cena se pohybuje od € 25 pro dospělé a od € 13 pro děti.

Praha ↔ Salcburk

Koupit jízdenku

Brno ↔ Salcburk

Koupit jízdenku

Ostrava ↔ Salcburk

Koupit jízdenku

Olomouc ↔ Salcburk

Koupit jízdenku

Zajeďte si do Lince

Pojeďte do Lince spoji RegioJetu a WESTbahnu.

Užijte si Linec plnými doušky! Město na Dunaji nedaleko jihočeských hranic vám nabídne nejen toulky historií, ale i elektrizující současnost. Ovládněte myšlenkou dron nebo proleťte skrze naši Galaxii do hlubokého kosmu  v „muzeu budoucnosti“ Ars Electronica Center. Obdivujte stovky graffiti venkovní galerie Mural Harbor nebo vstupte do tajemného Světa oceli ve voestalpine Stahlwelt.

Chytrý tip: Se slevovou kartou Linz-Card si Linec užijete ještě více! Získáte zdarma vstupy do místních muzeí i galerií, jízdné lineckou MHD, nebo slevu na okružní plavbu lodí. Od € 18 pro dospělé a od € 15 pro děti.

Praha ↔ Linec

Koupit jízdenku

Brno ↔ Linec

Koupit jízdenku

Ostrava ↔ Linec

Koupit jízdenku

Olomouc ↔ Linec

Koupit jízdenku

Jak získáte jízdenky na kombinované spoje RegioJet+WESTbahn?

Spojení do Lince, Salcburku a dalších rakouských měst je kombinované, jízdenku zakoupíte současně pro oba dopravce, RegioJet a WESTbahn. Booking jízdenek pouze pro spoje WESTbahnu bohužel není možný.

Ve vlacích dopravce WESTbahn se prokážete vytištěnou či elektronickou jízdenkou (nestačí jen číslo jízdenky) a dokladem totožnosti. Jedná se o nemístenkovou rezervaci. Příslušné nástupiště společnosti WESTbahn naleznete na informačních tabulích na vlakovém nádraží. Počet zavazadel ve vlacích WESTbahn je libovolný.

Ve vlacích i autobusech dopravce RegioJet jsou jízdenky místenkové a k prokázání se stačí znát číslo jízdenky.

Jízdenky rezervujete a platíte jednoduše v prodejním systému RegioJet nebo přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Pro osobní kontakt máte k dispozici prodejní místa RegioJetu a STUDENT AGENCY nebo provizní prodejce.

Užijte si služby zdarma, na jaké jste zvyklí. Od RegioJetu.

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeDotyková obrazovkaDenní tiskZásuvka na 230VKlimatizaceSluchátka k zapůjčeníHryFilmyHudbaE-knihy