Na vídeňský Hauptbahnhof nově od září autobusy RegioJetu

Vše na jednom místě

Nová zastávka autobusových linek RegioJetu ve Vídni na Hbf Südtiroler Platz je plně v provozu od září 2018. Odjezdy i příjezdy žlutých spojů se sem přesunuly ze stávající zastávky Vídeň – U2 Stadion, Busterminal Stadioncenter, Engerthstrasse. Změna se dotkla všech našich autobusových linek protínajících Vídeň z Česka a Slovenska, Maďarska nebo z Itálie a Polska.

Nová zastávka má skvělé umístění na dosah centra Vídně, přímo na jeho historickém okraji. Blízkost hlavního nádraží Wien Hauptbahnhof tak vybízí k pohodlnému přestupu mezi autobusovými spoji RegioJetu a vlaky z celého Rakouska.

Pro cestování po Vídni vám poslouží metro, tramvaje nebo autobusy, které odjíždí z nedalekého přestupního terminálu na Südtiroler Platz. Vídeň je zelené město a Vídeňané milují kola. Na nádraží tak najdete 1000 cyklostání a síť cyklostezek vás propojí s celým městem.

Jízdenky na spoje RegioJetu, které využívají novou zastávku, jsou již v prodeji. Pokud si rezervujete vaše jízdenky přes SMS, použijte zkratku VWG.

Zajeďte si RegioJetem do Vídně

Zajeďte si RegioJetem do Vídně z celé České republiky

Praha → Vídeň

Praha–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Brno → Vídeň

Praha–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Ostrava → Vídeň

Krakov–Ostrava–Olomouc–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Olomouc → Vídeň

Krakov–Ostrava–Olomouc–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Navštívili jste už nový vídeňský „hlavák“?

Zajeďte si RegioJetem do Vídně z celé České republiky

Wien Hauptbahnhof je nádraží, na které jsou Vídeňáci po právu pyšní. Jako jeden z nejmodernějších železničních uzlů v Evropě důstojně reprezentuje Vídeň a s ní i celé Rakousko. Umožňuje pohodlné a rychlé cestování nejen mezi rakouskými, ale i významnými evropskými městy.

Slavnostní otevření nádraží proběhlo v říjnu 2014, v plném provozu funguje od konce roku 2015. Stavba trvala 4 roky a náklady se vyšplhaly na 1 miliardu Euro. Denně odsud odjíždí nebo přijíždí až 125 000 cestujících a odbaví se až tisícovka mezinárodních i regionálních vlaků.

Celý komplex tvoří 14 nadzemních i podzemních nástupišť a staniční budova s velkou hlavní halou. Architektura zastřešení nástupišť vás zcela určitě zaujme svými čistými elegantními liniemi. Zajímavě řešené lomené a prosklené světlíky evokují diamanty, zvlášť ve chvíli, kdy jimi pronikají sluneční paprsky.

Ti a zejména ty z nás jistě neopomenou možnost koupit něco pěkného v některém z mnoha obchodů v nákupním centru BahnhofCity Wien Hauptbahnhof. Třešničkou na dortu je vyladěný systém značení a informačních tabulí, který nedovolí zabloudit ani cestujícímu s menším jazykovým vybavením.

Pokud jste fanoušky železnic nebo přemýšlíte nad tipem na zajímavý výlet, přijeďte se pokochat železničním klenotem Rakouska!

Užijte si služby zdarma, na jaké jste zvyklí. Od RegioJetu.

 

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeDotyková obrazovkaDenní tiskZásuvka na 230VKlimatizaceSluchátka k zapůjčeníHryFilmyHudbaE-knihy