Změna nástupišť pro autobusy RJ na vídeňském Hauptbahnhofu od 10. 6. 2019

Vše na jednom místě

Autobusy RegioJetu zastavují na zastávce Hbf Südtiroler Platz před vlakovým nádražím Wien Hauptbahnhof od září 2018. Tento zastávkový terminál slouží denně pro odjezdy i příjezdy desítek žlutých linek, které spojují Vídeň s Českem, Slovenskem, Maďarskem a také s Itálií, Polskem a Německem.

Blízkost hlavního nádraží Wien Hauptbahnhof přímo vybízí k pohodlnému přestupu mezi autobusy RegioJetu a vlaky do celého Rakouska. Pokud přijíždíte na toulky po Vídni, je Hbf Südtiroler Platz skvělý výchozí bod díky umístění na dosah centra.

Od pondělí 10. 6. 2019 dochází k přesunu stanovišť pro odjezdy některých autobusových spojů RegioJetu. Přesné informace naleznete v následující tabulce.

Nová stanoviště pro odjezdy autobusů RegioJetu od 10. 6. 2019

Najděte si prosím své nástupní místo dle linky a konkrétního času odjezdu vašeho spoje. Na cesty ve směru do Maďarska, na Slovensko, do Česka, Německa, Polska a Itálie odjíždí žluté spoje z nových nástupišť.

linka Vídeň–Budapešť
  • nástupiště B1
8:30 12:30 18:30
linka Vídeň–Bratislava
  • nástupiště B1
6:50 13:50 14:50 15:50 16:50
  20:50  21:50      
  • nástupiště B2
8:50 9:50 10:50 11:50 12:50
  17:50 18:50 19:40 22:50  
linka Vídeň–Brno–Praha
  • nástupiště B1
4:30 9:00 11:45 19:45 23:55
  • nástupiště B2
7:45 15:45      
  • nástupiště A1
21:45        

 

linka Vídeň–Brno–Praha–Drážďany–Berlín
  • nástupiště B1
23:55

 

linka Vídeň–Brno–Ostrava–Katovice–Krakov
  • nástupiště B1
9:00
linka Brno–Vídeň–Udine–Benátky–Padova–Boloňa–Florencie–Řím
  • nástupiště B1
23:15

Zajeďte si RegioJetem do Vídně

Zajeďte si RegioJetem do Vídně z celé České republiky

Praha → Vídeň

Praha–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Brno → Vídeň

Praha–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Ostrava → Vídeň

Krakov–Ostrava–Brno–Vídeň

Koupit jízdenku

Jízdenky na autobusy a vlaky RegioJetu do Vídně jsou v prodeji v online rezervačním systému, přes mobilní aplikaci nebo na prodejních místech. Při rezervování jízdenky přes SMS, použijte zkratku VWG pokud cestujete autobusem, pokud využíváte vlakovou linku použijte zkratku VHB. Postup pro rezervaci najdete na této stránce.

Chcete cestovat po Vídni pohodlně a za dobrou cenu?

Pro poznávání Vídně vám poslouží metro, tramvaje nebo autobusy městské hromadné dopravy, které odjíždí z nedalekého přestupního terminálu na Südtiroler Platz. Lístek koupíte jednoduše. Stačí si zajít do některého z prodejních míst Wiener Linien nebo využít online prodej. Lístky dostanete i v trafikách nebo v prodejních automatech na stanicích metra.

Pokud chcete poznat Vídeň trochu jinak, staňte se na jeden den kolařem! Vídeň je zelené město a Vídeňané kola milují. Před nádražím Hbf najdete přes 1000 cyklostání a síť cyklostezek vás propojí s celým městem. Doporučujeme vyzkoušet!

Navštívili jste už nový vídeňský „hlavák“?

Zajeďte si RegioJetem do Vídně z celé České republiky

Wien Hauptbahnhof je vlakové nádraží, na které jsou Vídeňané po právu pyšní. Jako jeden z nejmodernějších železničních uzlů v Evropě důstojně reprezentuje Vídeň a s ní i celé Rakousko. Umožňuje pohodlné a rychlé cestování nejen mezi rakouskými, ale i významnými evropskými městy.

Slavnostní otevření nádraží proběhlo v říjnu 2014, v plném provozu funguje od konce roku 2015. Stavba trvala 4 roky a náklady se vyšplhaly na 1 miliardu Euro. Denně odsud odjíždí nebo přijíždí až 125 000 cestujících a odbaví se až tisícovka mezinárodních i regionálních vlaků.

Celý komplex tvoří 14 nadzemních i podzemních nástupišť a staniční budova s velkou hlavní halou. Architektura zastřešení nástupišť vás zcela určitě zaujme svými čistými elegantními liniemi. Zajímavě řešené lomené a prosklené světlíky evokují diamanty, zvlášť ve chvíli, kdy jimi pronikají sluneční paprsky.

Ti a zejména ty z nás jistě neopomenou možnost koupit něco pěkného v některém z mnoha obchodů v nákupním centru BahnhofCity Wien Hauptbahnhof. Třešničkou na dortu je vyladěný systém značení a informačních tabulí, který nedovolí zabloudit ani cestujícímu s menší jazykovou výbavou.

Pokud jste fanoušky železnic nebo přemýšlíte nad tipem na zajímavý výlet, přijeďte se pokochat železničním klenotem Rakouska!

 

Užijte si služby zdarma, na jaké jste zvyklí. Od RegioJetu.

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeDotyková obrazovkaDenní tiskZásuvka na 230VKlimatizaceSluchátka k zapůjčeníHryFilmyAudio podcastyE-knihy