Do Aradu a Temešváru v Rumunsku, přes Budapešť a Szeged

 

Provoz autobusové linky byl ukončen.

Rumunsko Chcete prožít originální a neobvyklou dovolenou? Poznat divoké hory a jezera, tajemné hrady a vesničky, kde se zastavil čas? Láká vás uvidět nekonečnou maďarskou pustu a dopřát si ochutnávku čerstvě uzrálého pravého uheráku? Potřebujete pohodlné a bezpečné cestování mezi Českou republikou a Rumunskem, s tím nejkvalitnějším servisem a za skvělé ceny?

Od 28. června 2017 jezdí autobusy RegioJetu na nové lince Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Budapešť, letiště – Szeged – Arad – Temešvár/zpět. Luxusní žluté autobusy se stevardkou a nadstandardním servisem spojí Rumunsko s Českou republikou, Slovenskem a Maďarskem pravidelnými spoji jednou týdně. Na trase linky přibude také nová maďarská destinace Budapešť-letiště. Jízdenky jsou v prodeji – můžete nakupovat již dnes!

Jaké novinky vás čekají

 • Nová žlutá linka spojí Prahu, Brno a BratislavuAradem a TemešváremRumunsku.
 • Na trase linky zastavujeme v Maďarsku na zastávce v centru Budapešti, na budapešťském letišti Ference Liszta a také v jihomaďarském Szegedu.
 • Autobusy na této trase jezdí 1 týdně – ve směru do Rumunska vždy v pátek a v opačném směru z Rumunska pak v neděli.
 • Z Prahy vyjíždíme ve 22:00 hodin (Brno odjezd 0:30 hod., Bratislava odjezd 2:25 hod.) a do Rumunska přijíždíme kolem poledne – do Aradu v 11:15 hod. a do Temešváru ve 12:10 hod.
 • V opačném směru odjíždíme z Temešváru v 9:00 hodin a z Aradu v 10:00 hodin s odpoledním příjezdem do Bratislavy v 16:45 hod., večerním do Brna v 18:30 hod. a do Prahy ve 21:00 hodin.
 • V rámci sítě autobusových a vlakových spojů RegioJet zajišťujeme k lince přípoje z řady českých a slovenských měst.

Cestujte za nejnižší ceny jízdenek v akčním tarifu SPECIAL

Využijte možnost zakoupení jízdenky za super cenu v akčním tarifu SPECIAL. Stačí naplánovat cestu o něco dopředu a koupit jízdenku s trochu větším předstihem. Zaplatíte až o 750 Kč méně – a to se vyplatí!

Užitečné podrobnosti

Užijte si žlutý servis

Začněte cestu zábavou již v našem autobuse! Čeká vás nadstandardní servis – dotykové obrazovky v každém sedadle pro individuální zábavu (sledování filmů či seriálů, možnost hraní elektronických her či poslech hudby); zdarma jsou připraveny teplé nápoje, noviny a časopisy, k zakoupení je další občerstvení; přípojka do elektrické sítě 230 V; moderní klimatizované prostředí a pohodlné kožené sedačky se stolečkem; wc je samozřejmostí. O vaše pohodlí v průběhu cest se stará příjemný a vstřícný personál.

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeStudené nápojeDotyková obrazovkaDenní tiskZásuvka na 230VKlimatizaceSluchátka k zapůjčeníHryFilmyHudbaE-knihy

Temešvár. Co zažít?

 • Víte co je Timisoara? Originál názvu města v rumunštině zní jako jméno princezny z pohádky.
 • Sedněte si do útulné kavárny a užívejte si jedinečnou atmosféru. Vychutnejte si kouzlo historického centra nebo si zajděte na nákupy do místního tržiště.
 • Pořiďte si úžasné fotografie nočního Temešváru. Nejkrásnější záběry vám nabídne nasvícená pravoslavná katedrála, která patří mezi nejvyšší budovy města.
 • Tady se psaly dějiny. V Muzeu revoluce 1989 najdete vše o komunistické historii Rumunska. Právě v Temešváru začala revoluce, kdy Rumuni ukončili totalitní éru svrhnutím vlády diktátora Ceausesca.
 • Nechte se odvést místním autobusem do Banátu. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva některé z vesniček českých krajanů, kteří zde žijí skoro 200 let v odloučení 900 km od své vlasti. Nádherná panenská krajina, pohostinnost a vnitřní čistota místních vás chytnou za srdce.

Temešvár

Arad. Co zažít?

 • Cestujte po Aradu jako doma. Tramvaje i autobusy křižují celé město a jízdné nestojí moc.
 • Nechte se ovanout vojenským duchem dob dávno minulých. Rozlehlá pevnost Cetatea Aradului, zvláštní hvězdicovitá stavba z doby Marie Terezie, láká všechny fandy historických opevnění. A nejen je!
 • Milovníci secese si přijdou na své. Rakousko-uherská minulost nechala viditelné stopy na architektuře města. Málokde najdete tolik impozantních secesních budov jako v Aradu.
 • Ochutnejte mititei nebo tuicu. Tradiční rumunské speciality jako je čevabčiči mititei nebo pálenka tuica stojí za to poznat.

Autobusy RegioJet do Rumunska – Arad.

Szeged. Co zažít?

 • Navštivte Město slunečního svitu. V Szegedu je krásně 2 200 hodin ročně. Přesvědčte se!
 • Tady se zrodil maďarský zázrak. Pick salám, neboli uherák, se vyrábí v tomto městě. Úplně vše o jeho historii i výrobě se dozvíte v Muzeu uherského salámu Pick Salami and Szeged Paprika Museum.
 • Modrá a zlatá. Hvězdy a květiny. Klid a rozjímání. Nejkrásnější židovský chrám v Maďarsku, Szegedská synagoga, vás uchvátí svou atmosférou, architekturou a nádhernou výzdobou interiéru.
 • Užijte si pohodičku a teploučko v termálech. Moderní termální lázně Anna i tradiční Thermálfürdő vám splní každé přání. Nezapomeňte si vyzkoušet i oblíbené noční koupání!
 • Ponořte se do tónů hudby. Zajeďte si na proslulý letní Festival pod širým nebem na náměstí Dóm tér. Čeká vás opera, opereta, dramata, lidové tance, klasická hudba, balet i rock v podání maďarských i světových hvězd.
 • Nezapomeňte si koupit segedínské klapající pantoflíčky. Kdysi běžná obuv pro dívky a paní, s ručně vyšívaným svrškem, je stále velmi oblíbeným suvenýrem.

 

Autobusy RegioJet do Rumunska – Szeged.