Odvažte se a vyrazte na netradiční výlet na Ukrajinu!

 Cestujte RegioJetem mezi Českem, Slovenskem a Ukrajinou

Ukrajina je země pro českého turistu překvapivě přívětivá a přitom na zážitky více než bohatá. Nyní je pro cestující RegioJetu ještě dostupnější. Denně vás pohodlně a s pouhým jedním přestupem dopravíme novým spojením z České republiky přes Slovensko až na Ukrajinu, a v opačném směru z Ukrajiny do České republiky.


Upozornění
Vážení cestující, dovolujeme si vás upozornit, že od 22. 10. do 31. 10. nepojedou autobusy Mukačevo-Košice z provozních důvodů. Dne 22. 10. pojede poslední autobus z Košic, další pojede až 1. 11. Omlouvám se za komplikace a děkujeme za pochopení.

 

Vlakem RegioJetu z Prahy až do Košic

 • V Praze vás přivítáme na palubě vlaku RegioJetu, který vás odveze až do Košic po trase Praha–Olomouc–Ostrava–Žilina–Košice.
 • Pro cestu doporučujeme využít komfortní spací vozy.
 • V Praze nastoupíte ve vlakové stanici Hlavní nádraží.
 • V Košicích vystoupíte na vlakovém nádraží a přestoupíte na autobus ukrajinského partnerského dopravce. Můžete být klidní, pro váš přestup jsme samozřejmě naplánovali dostatečnou časovou rezervu.
 • Doba jízdy Praha–Košice je cca 8 hodin.
 • Vlak RegioJetu zastavuje také v řadě dalších českých i slovenských měst.
 • Další podrobnosti najdete v jízdním řádu.

 

Autobusem z Košic do Užhorodu a Mukačeva

 • V Košicích přestoupíte na autobus partnerského dopravce, kterým dojedete přes Michalovce až do Mukačeva a Užhorodu.
 • Spojení zajišťuje partnerský dopravce SANYTOUR. Autobusy najdete snadno – jsou označeny výraznou cedulí s trasou cesty a logem RegioJetu na boku vozů.
 • V Košicích odjíždíme z autobusového nádraží, které se nachází přímo vedle vlakového nádraží.
 • V Užhorodu vystoupíte na autobusovém nádraží a do Mukačeva přijedeme také na autobusové nádraží.
 • Doba jízdy Košice–Mukačevo je 5 h 5 min a z Košic do Užhorodu dojedete za 4 h 5 min.
 • Na palubách autobusů je přístupná Wi-Fi po celou dobu cesty. Pomocí samoobslužného servisu si také cestující mohou kdykoliv během cesty dopřát kávu a horkou čokoládu.

Pořiďte si jízdenku již od 439 Kč

Je to jednoduché. Zvolte si trasu, klikněte na žluté tlačítko. Zadejte správný den a vyberte si z nabízených tříd tu nejkomfortnější pro vaše pohodové cestování. Objednávku jízdenky dokončete a můžete vyrazit!

Z Prahy na Ukrajinu

RegioJetem z Prahy do Mukačeva

Praha→Mukačevo

489 Kč

 

RegioJetem z Prahy do Užhorodu

Praha→Užhorod

489 Kč

 

Z Ostravy na Ukrajinu

RegioJetem z Prahy do Mukačeva

Ostrava→Mukačevo

439 Kč

 

RegioJetem z Prahy do Užhorodu

Ostrava→Užhorod

439 Kč

 

 

Jízdenky zakoupíte online nebo přes naši mobilní aplikaci. Můžete využít i prodejní místa RegioJetu/STUDENT AGENCY či případně naše smluvní prodejce.

Vychutnejte si jízdu žlutými vlaky


Čeká vás nadstandardní pohodlí za skvělé ceny!
Vyberte si z nabízených tarifů palubní servis přesně vám na míru a relaxujte, bavte se nebo pracujte. Náš profesionální personál se o vás postará od nástupu do vlaku až do cíle vaší cesty. Těšit se můžete na Wi-Fi, teplé nápoje i vodu zdarma, zábavní portál i denní tisk a časopisy. V prostorných klimatizovaných vozech s moderním interiérem a pohodlnými sedačkami příjemně strávíte celu dobu jízdy. Pokud dostanete chuť na něco dobrého, stačí si objednat občerstvení z palubního menu za příznivé ceny.

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeStudené nápojeObčerstveníZásuvka 230 VKlimatizaceDotyková obrazovkaSluchátka k zapůjčeníFilmyHudbaE-knihy

Vybírejte si velkoprostorové vozy Standard – ASTRA

Astra je moderní vůz, v jehož sedadlech jsou zabudované LCD obrazovky se zábavním portálem. Během cesty si nerušeně vychutnáte filmy, knihy, časopisy, hudbu, hry a mnoho dalšího. Sluchátka vám zdarma zapůjčí posádka vlaku. Sedačky v tomto typu vozu jsou kožené a prostorné pro vaše naprosté pohodlí.

Chcete něco navíc? Vyberte si prémiovou třídu Relax a Business

V našich vlacích můžete cestovat i prémiovými třídami za skvělé ceny. Samozřejmostí jsou prostorná polohovatelná kožená křesla, velké stolečky, Wi-Fi zdarma a náš tradičně kvalitní servis.

 

Náš tip: Cestujte na Ukrajinu spacím vozem! Večer nasednete v Praze, v ranních hodinách přesednete v Košicích a před polednem dalšího dne jste na Ukrajině. Odpočatí a svěží můžete ihned vyrazit za zážitky. Ve vlaku navíc máte snídani v ceně jízdenky.

 

Nenechte si ujít v Užhorodu

 • Užhorodský hrad. Projděte si muzeum Ukrajiny, expozice se zakarpatskou flórou a faunou a z romantického nádvoří si užijte vyhlídku na město i na blízké Karpaty.
 • Tržnici v centru. Kvalitní pečivo, ovoce, zelenina, maso a masné výrobky. Široký výběr garantuje, že si pochutnáte a navíc za více než příjemné ceny.
 • Chrám Krista Spasitele. Sněhobílé zdi a modro-zlaté kopule stavby nepřehlédnete. Návštěva místa pravoslavné víry uprostřed ruchu města stojí za prozkoumání zblízka.
 • Skanzen rusínské kultury. Dřevěné stavby z celého Zakarpatí vás přenesou do dob, které odvál čas. Nejdete jej poblíž užhorodského hradu.
 • Jízdu užhorodskou dětskou železnicí. Vláček za symbolické jízdné, s dvěma vagony a lokomotivou Tupolev tu-2098, vás sveze po 1,1 kilometru dlouhé trase. Nenechte si ujít tento zážitek i pokud necestujete s dětmi.
 • Nejdelší lipová alej v Evropě. Alej podél řeky Už vysadili v době, kdy byl Užhorod součástí Československa. Zvlášť na jaře je procházka oblakem vůně rozkvetlých lipových květů kouzelná.

Z Prahy až do Mukačeva a Užhorodu

Nenechte si ujít v Mukačevu

 • Hrad Palanok. Vydejte se na menší výšlap na okraj města se zajímavým cílem. Středověká pevnost na vrcholku bývalé sopky je dnes muzeem i galerií. 3 km od centra, 68 metrů do výšky plus 30 minut chůze a ocitnete se na nádvoří, ze kterého je nádherný výhled na město a okolí. Na hradě probíhají komentované prohlídky i v angličtině a koupit si můžete originální ukrajinský suvenýr.
 • Centrum města. Náměstí Míru s nově zrekonstruovaným Palácem hrabat, Rákocsiho palácem a sousoším Cyrila a Metoděje stojí jistě za zhlédnutí. Co si však určitě nenecháte ujít je místní specialita v některé z restaurací, kterých najdete na náměstí a v jeho okolí nespočet.
 • Místní tržnici. Najdete tu zboží známé i nevídané a především místní ovoce, zeleninu i další potraviny ve vysoké kvalitě. Nenechte své chuťové buňky strádat a dopřejte si některou z dobrot za opravdu bezva ceny.
 • Sochu kominíka strýce Bertalona. Je k neuvěření, že předlohou k tomuto originálnímu dílu je dosud aktivní mukačevanec Bertalon Tovt. Tento „Pan kominík“ se ve svých 69 leterch stále čile pohybuje po střechách a vymětá komíny místních domů a domků. Tak nezapomeňte pro štěstí vyleštit knoflík na jeho kabátě!

Z Prahy až do Mukačeva a Užhorodu

Co vzít s sebou pro turistický pobyt

 • Hotovost v EUR. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v menší hodnotě, které podle potřeby vyměníte ve směnárně za ukrajinské hřivny. Výběr hotovosti z bankomatu také není problém. Platby kartou nejsou všude samozřejmostí.
 • Platný cestovní pas. Jen si pohlídejte, aby měl minimální dobu platnosti 3 měsíce.
 • Vízum nepotřebujete. Ukrajina zrušila vízovou povinnost pro občany ČR bez časového omezení. Toto opatření umožňuje vstup a pobyt na území Ukrajiny bez víza v délce maximálně 90 dnů během jakéhokoliv 180 denního období. Více informací se dozvíte na našich stránkách.
 • Doporučujeme občanům ČR. Při přechodu hranic Ukrajiny požadujte od ukrajinských pohraničních orgánů vyznačení přechodového razítka s datem přechodu hranic Ukrajiny. Pokud jej máte, nemusíte se registrovat k pobytu u příslušných ukrajinských orgánů v případě pobytu na území Ukrajiny do 90 dnů.
 • Podrobné informace a důležitá telefonní čísla najdete na webu Generálního konzulátu České republiky.

 

Těšíme se na vás na palubách RegioJetu!

 

 


 

Bezpečné cestování s RegioJetem

 

Povinná rouška

Chráníme cestující
i zaměstnance

 

Dezinfekce sedaček

Důkladná dezinfekce
sedaček

 

Dezinfekce k dispozici

Dezinfekce k dispozici
v každém vagónu

 

Podporujeme bezkontaktní platby

U nás zaplatíte
bezkontaktně