Omezení přepravy mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem pro autobusy RegioJet

Ing. Radim JančuraMilí klienti,
jak jste asi zaznamenali zejména ze sdělovacích prostředků, od této neděle 11. prosince 2016 nebudeme mít možnost na naší autobusové lince Praha–České Budějovice–Český Krumlov a zpět přepravovat ty cestující, kteří jedou jen z Krumlova do Českých Budějovic nebo v opačném směru.

Více jak 20 let jezdily na této trase všechny autobusy všech dopravců bez dotací – tedy na své komerční riziko. V červnu 2016 se situace za podivných okolností změnila a spoje dopravců Jihotrans (nově GW bus) a ČSAD autobusy České Budějovice se náhle staly objednávané krajem, tedy dotované. Tímto krokem si Jihočeský kraj vytvořil možnost a právo omezit naše nedotované spoje, což také jeho úředníci nakonec bohužel udělali.

Dobrá zpráva! Po následných jednáních s vedením Jihočeského kraje a také po masivní odezvě ze strany vás – našich zákazníků, se situace začíná měnit. Vedení Jihočeského kraje má zájem společně s námi celou věc řešit – a to ku prospěchů vás občanů. Sice vás od této neděle nebudeme moci mezi Krumlovem a Budějovicemi přepravit (s výjimkou několika spojů zejména o víkendech, kdy dotované spoje nejezdí), je ale velmi pravděpodobné, že již od ledna nebo února se budeme moci vrátit.

Pokud nám bude umožněno vrátit se, zavedeme následující novinky a další výhody pro cestující:

  • Přidáme další spoj z Českého Krumlova do Českých Budějovic – a to s odjezdem v 6:00 z Českého Krumlova. V opačném směru pak přidáme spoj z Českých Budějovic do Českého Krumlova s odjezdem z Českých Budějovic ve 20:25, čímž nabídneme během dne spojení každou hodinu.
  • Zkrátíme jízdní dobu na 25 minut.
  • Nově by byl v autobusech RegioJet, i bez nároků na dotace, akceptovaný tarif integrované dopravy JIKORD – to znamená jízdné v ceně 32 Kč (platí již od 11. 12. 2016).
  • Po spuštění IDS bychom akceptovali i týdenní a měsíční síťové jízdenky, nemuseli byste si místo v autobuse pro cesty mezi Krumlovem a Budějovicemi nezbytně rezervovat.

Pokud náš návrat vítáte, budeme rádi, když podpoříte petici, kterou spontánně zorganizovali občané Českého Krumlova a to kliknutím na následující link:
http://e-petice.cz/petitions/petice-za-svobodnou-prepravu

Milí klienti, děkujeme vám za veškerou podporu. Velmi si jí vážíme a je důležitým hlasem při našem úsilí mít možnost vám opět co nejdříve nabízet spojení, které jste rádi využívali. Chtěli bychom vás současně ujistit, že pro cesty do Prahy a dalších měst se nic nemění – naše autobusy budou i po 11. 12. 2016 zajišťovat spojení Prahy s Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem a také Pískem tak, jak jste zvyklí.

Vám, co jste s námi doposud jezdili jen mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi děkujeme za důvěru a veškerou přízeň, a těšíme se brzy opět na viděnou. Tedy pokud Rada Jihočeského kraje v tomto směru vydá patřičné rozhodnutí, v což všichni společně doufáme.

Děkuji a přeji krásné Vánoce
Radim Jančura