Milujeme Polsko

mapa-cr-sr-polsko-07-2016-pripoje

Polsko je blízko, v Polsku se domluvíte, v Polsku je dobré jídlo a pití, v Polsku je bezpečno, Polsko je cenově dostupné, Polsko je neokoukané! Polsko milujeme a rádi vás do Polska i z Polska dovezeme.

Varšava, Krakov, Katovice, Lodž, Wroclaw, celkem 5 polských destinací, spojují s Českou a Slovenskou republikou žluté autobusové a vlakové linky. Cestujte s námi – do Krakova a Katovic od 250 Kč, do Varšavy, Lodže a Wroclawi od 290 Kč.

Jízdenky do všech polských měst zakoupíte online, na prodejních místech RegioJetu a STUDENT AGENCY nebo u našich smluvních prodejců.

 

 

Za zábavou i obchodem do Varšavy

varsava-mrakodrapy

Polská metropole Varšava, dvoumilionové hlavní město Polska na řece Visle, je poměrně mladá. Po druhé světové válce byla téměř srovnaná se zemí a musela být nákladně zrekonstruovaná – většina historických budov doslova kámen po kameni. Dnes je Varšava moderním velkoměstem a kulturním i ekonomickým centrem. Má dvě části, Staré město a moderní čtvrt Pragu. Nejzajímavějšími památkami Varšavy je Královský palác (Palac Krolewski), sídlo polského Národního muzea, Zámecké náměstí (Plac Zamkowy) se sloupem Zikmunda III. Vasy, novogotická katedrála sv. Jana nebo Palác kultury a vědy, 234,5 metrů vysoká budova v centru Varšavy. Ve Varšavě najdete i jednu z nejstarších ZOO v Evropě. Na rozloze 40 hektarů se můžete vy i vaše děti potěšit s neuveřitelným počtem zvířat -  najdete jich zde až 5000 kusů. Nechybí občerstvení, možnost jízdy vláčkem a oblíbené krmení zvířátek s výkladem. Varšava má své jedinečné kouzlo a určitě vás nezklame. Téměř všechny zajímavosti se nachází v docházkové vzdálenosti. K dopravě do vzdálenějších míst využijte autobusy i metro, které jezdí ve velmi častých intervalech.

REZERVUJTE SI JÍZDENKU již od 290 Kč

Poznejte kouzlo Krakova

krakov-kone

Krakov je nejatraktivnější a nejnavštěvovanější město Polska. Jeho jedinečná atmosféra podobná Vídni nebo Florencii vás okouzlí. Historické centrum je plné památek a přitom není příliš rozlehlé. Dominantou Krakova je vrch Wawel s Královským hradem a katedrálou sv. Stanislava a Václava. Pokud vás historie neláká, určitě nepohrdnete nákupováním v řadě zajímavých obchůdků, občerstvením ve stáncích a restauracích s místními specialitami, v příjemných kavárnách a čokoládovnách. V Krakově se nachází také největší nákupní galerie v širokém okolí – Galeria Krakowska. Najdete zde množství obchodů a značek a navíc i příznivé ceny s celou řadou aktraktivních sezónních slev.

REZERVUJTE SI JÍZDENKU již od 250 Kč

Za hornickou historií Katovic

katowice-02

Katovice – město, kde se mísí historické památky i moderní stavby. Navštivte alespoň některé z nich: hlavní vlakové nádraží Dworzec Glówny, Rynek – centrální náměstí a centrum Katovic, Slezské muzeum (Muzeum Śląskie) nebo katovickou katedrálu. Těm z vás, kteří se chystají v Polsku nakupovat, můžeme doporučit obchodní dům Galeria Katowicka.

REZERVUJTE SI JÍZDENKU již od 250 Kč

Filmujte a fotografujte v Lodži

lodz

Lodž je známá i jako „Polský Manchester“ a „město čtyř kultur“. Bývala totiž světovým centrem textilního průmyslu a v minulosti zde žili dohromady Poláci, Němci, Židé a Rusové. Lodž má dodnes netradiční atmosféru, je známá krásnou secesní architekturou. Určitě neminete výstavní Piotrkowskou ulici, dlouhou asi 4,5 km, plnou krásných výloh a staveb, barů a kaváren, na které potkáte dokonce i rikši. Lodž je dnes významným kulturním centrem. Sídlo má zde slavná Filmová škola, ze které vzešla mnohá slavná jména jako Andrzej Wajda či Roman Polanski. K návštěvě vás zve řada divadel a muzeí, například Muzeum moderního umění, filmové, etnografické, muzeum dějin města či textilní muzeum. Nebo vyražte na každoročně konaný Mezinárodní festival fotografie (Fotofestiwal). A než odjedete, nezapomeňte si pro štěstí sáhnout na nos polského básníka Juliana Tuwima, který vysedává na lavičce na Piotrkowské ulici. Nikam neuteče, je totiž z bronzu!

REZERVUJTE SI JÍZDENKU již od 290 Kč

Vyhlídkovou plavbou po Wroclawi (Vratislavi)

wroclaw

Wroclaw (Vratislav) je nádherné polské město plné historických památek a rozlehlých parků. Jeden z nejpříjemnějších způsobů poznávání města a nezapomenutelný zážitek je vyhlídková plavba po Odře, na které Wroclaw leží. Čeká vás šum vody a větru, blízkost přírody a neobvyklá panoramata, ze kterých můžete obdivovat město. Plavební trasy vedou historickým centrem, pod nejkrásnějšími vratislavskými mosty, vyhlídkové plavby trvají kolem hodiny. Můžete vystoupit na břeh na jedné ze zastávek a navštívit Národní Muzeum, Vratislavskou Univerzitu, Ostrów Tumski nebo ZOO. Pokud toužíte vidět Wroclaw z ptačí perspektivy, stačí se podívat na město z některé vyhlídkové terasy na kostelní věži.

REZERVUJTE SI JÍZDENKU již od 290 Kč

 

Zdarma na palubách autobusů a vlaků RegioJet:

Stevardka  Denní tisk  Teplé nápoje  Dotyková obrazovka  Pohodlné a prostorné kožené sedadla  Wi-Fi  Zásuvka na 230V