Provoz vnitrostátních linek RegioJetu na území Česka a Slovenska

Vážení cestující,
v návaznosti na opatření vlády České a Slovenské republiky a další aspekty současné situace dopravce RegioJet dočasně upravil rozsah provozu svých autobusových a vlakových spojů v rámci České a Slovenské republiky.

Od pondělí 23. 3. 2020 RegioJet dále upravuje provoz vlakových spojů na trasách Praha–Ostravsko a Praha–Brno/zpět. Vlaky RJ pojedou tak, aby zajistily alespoň základní rozsah spojení pro ty, kdo musí z nevyhnutelných důvodů cestovat. Zároveň RegioJet upravuje také rozsah autobusových spojů, které i nadále zajišťují základní spojení jednotlivých měst.

Zájem o cestování se propadl na minimum, jezdí opravdu jen ti cestující, kteří cestují především za prací. U vlakových spojů se proto snažíme zbývající poptávku po cestování koncentrovat do časů ranní a odpolední špičky. Je tak zaručeno, že ráno jedou vaše vlaky v každém směru a stejně tak odpoledne. Během víkendové špičky (pátek–pondělí) vlaky posílíme.

U autobusů je provoz upraven tak, aby byl také zachován základní rozsah spojení mezi jednotlivými městy několikrát denně v obou směrech, a to rovněž v časech, kdy musí cestovat nejvíce cestujících. Autobusy jedou většinou v rozsahu 2–5 spojů denně v každém směru.

Všechny spoje mají dostatečnou kapacitu, aby odvezly všechny cestující, kteří budou potřebovat cestovat. V případě poptávky jsme u vlaků připraveni nasadit posilové vozy a u autobusových spojů posilové autobusy. Pokud se ukáže potřeba obnovení původních spojů, jsme připraveni je znovu zavést.

  • VNITROSTÁTNÍ AUTOBUSY REGIOJET
    Úpravy provozu autobusů jsou v platnosti od pondělí 16. 3. 2020 a trvají momentálně do 13. 4. 2020.
    Cestujícím se zakoupenými jízdenkami na spoje, které byly zrušeny, je vráceno jízdné. Pro případnou cestu doporučujeme využít nejbližší spoj dané linky. Jízdenky si pohodlně zarezervujete v našem online prodejním systému.

Provoz AUTOBUSOVÝCH spojů RegioJet – podrobné informace

  • VNITROSTÁTNÍ VLAKY REGIOJET
    Úpravy provozu vlaků jsou v platnosti od soboty 14. 3. 2020 a trvají prozatím do 13. 4. 2020.
    Cestující ze zrušených spojů mají nárok na bezplatné storno nebo přerezervování jízdenky.

Provoz VLAKOVÝCH spojů RegioJet – podrobné informace

Za veškeré komplikace se velice omlouváme. Po ukončení vládních opatření provoz v celé dopravní síti RegioJet opět co nejdříve obnovíme.

Mimořádné opatření ve vlacích RegioJet

V souvislosti se zabráněním šíření nového koronaviru a v souladu s vládními opatřeními zavádí i naše společnost další mimořádná opatření. Žádáme vás, abyste si při cestování zakrývali svůj nos a ústa rouškou či respirátorem, šátkem nebo šálou. Rezervační systém je upraven, aby cestující usazoval tak, že budou mít kolem sebe 2 metry místa (nebo pro skupiny vlastní kupé). Děkujeme za pochopení.

Mimořádné opatření v autobusech RegioJet

Naší prioritou je zajistit pro cestující maximálně bezpečné cestování. Pro každého cestujícího garantujeme sousední volné místo tak, aby byla dodržena bezpečná vzdálenost více jak 1,7 m. Také vás prosíme, abyste si při cestování zakrývali svůj nos a ústa rouškou či respirátorem, šátkem nebo šálou. Děkujeme za pochopení.

Děkujeme za pochopení.
Tým vlaků a autobusů RegioJetu