Typy jízdenek

Kreditová jízdenka

Moderní a jednoduchý způsob cestování autobusovými a vlakovými linkami RegioJet. Platí pro vnitrostátní i vybrané mezinárodní spoje.

 • Doživotní členství zcela ZDARMA s bezplatnou registrací online.
 • Nakupování jízdenek za nejnižší ceny.
 • Rezervování na www.regiojet.cz či pomocí naší aplikace, počet rezervací na Kreditové jízdence je omezený pouze výší kreditu.
 • Rušení rezervací zdarma – platí pro všechny české i slovenské vnitrostátní a vybrané mezinárodní spoje.
 • Přenosnost – jízdenky za kreditové ceny si můžou zakoupit i vaši příbuzní a známí, aniž byste vy sami museli cestovat.
 • Kreditová jízdenka je použitelná pro celou dopravní síť autobusové a vlakové dopravy společnosti RegioJet.
 • Dobíjení kreditu jednoduše online způsoby či na prodejních místech RegioJet/STUDENT AGENCY.
 • Online hodnocení servisu a služeb poskytovaných na palubě autobusu či vlaku.
 • Zajímavé slevy u obchodních partnerů.

Na Kreditovou jízdenku lze nahrát časové traťové jízdné na spoje dopravce kategorie R. Časová traťová jízdenka je nepřenosná a opravňuje k použití pouze toho cestujícího, jehož identifikační údaje jsou uvedeny na jízdence. Cestující prokazuje totožnost platným průkazem totožnosti.

 
 

Kreditová jízdenka RegioJet
Kreditová jízdenka RegioJet v ruce

 

Jak si pořídit Kreditovou jízdenku?

Jak si pořídit Firemní Kreditovou jízdenku?  *

* Chcete ušetřit za náklady na služební cesty vašich zaměstnanců? Pro firmy a jejich zaměstnance je možné pořídit Firemní Kreditovou jízdenku na autobusy a vlaky RegioJet.

 

Elektronická jízdenka

Nechce se vám ztrácet čas nákupem jízdenky na prodejním místě? Zakupte si Elektronickou jízdenku online. Jedná se o jízdenku zakoupenou online na www.regiojet.cz či přes mobilní aplikaci. Jízdenka je vystavená na konkrétní trasu, datum a čas. Změnu/storno jízdenky je možné provést online, v mobilní aplikaci či na prodejních místech dle podmínek pro storno a přerezervaci uvedených na jízdence.

Náš tip! Stáhněte si mobilní aplikaci.

Ta nejlepší volba pro cesty žlutými busy a vlaky. Nyní na Google Play i App Store.

 
 

 

Otevřená jízdenka

Nevíte přesně kdy budete cestovat a chcete mít předem koupenou hotovost na vaši jízdenku? Pořiďte si na danou trasu jednu či více Otevřených jízdenek. Jedná se o jízdenky zakoupené na prodejním místě, která nejsou vystaveny na konkrétní trasu, datum ani na čas. Provádět a rušit rezervace můžete dle podmínek konkrétní rezervace pomocí online rezervačního systému www.regiojet.cz, přes mobilní aplikaci.

 

Jak Otevřená jízdenka funguje?

Otevřená jízdenka je předem zaplacený kredit na jedno použití, kterým hradíte cenu jízdenky na vámi požadovaný spoj. Na internetových stránkách www.regiojet.cz se přihlásíte vložením čísla uvedeného na jízdence do okéna pro přihlášení Otevřené jízdenky a zarezervujete si vlakový či autobusový spoj. Rezervovat Otevřenou jízdenku můžete až do 5 minut před vyjetím spoje! V případě, že se rozhodnete necestovat, můžete rezervaci bezplatně zrušit dle podmínek konkrétní rezervace. Kredit máte tak k dispozici pro další rezervace.


V případě, že nevyužijete celý kredit, tak jej můžete využít pro další cesty, případně jej vám vyplatíme na prodejních místech po předložení originálu Otevřené jízdenky.

Jízdenka na pevné datum

Jedná se o jízdenku zakoupenou na prodejním místě, která je vystavena na konkrétní trasu, datum a čas. Změnu rezervace / storno této jízdenky můžete provést na prodejním místě nebo na www.regiojet.cz dle podmínek pro storno a přerezervaci uvedených na jízdence.

FLEXI jízdenka

Pro všechny mezinárodní autobusové linky je FLEXI jízdenka základním jízdným.

Všeobecné podmínky FLEXI jízdenky

 • Rezervaci a platbu jízdenky či případné storno provedete online na www.regiojet.cz, pomocí mobilní aplikace, telefonicky na +420 222 222 221, nebo osobně na prodejních místech.
 • Jízdenka je zpravidla vystavena na jméno cestujícího.
 • Podmínky pro stornování najdete uvedeny na vaší jízdence.
 • Změna jména či data odjezdu je možná pouze stornem a zakoupením nové jízdenky.
 • Pokud kupujete či platíte mezinárodní jízdenku přímo v autobuse, výše jízdného je vždy v hodnotě FLEXI jízdenky.
 • Platnost zpáteční FLEXI jízdenky je 12 měsíců od data odjezdu první cesty. První cesta je vždy určena na konkrétní datum. Zpáteční FLEXI jízdenka je k dispozici pouze u vybraných destinací a není ji možné zakoupit v autobuse.

Využijte možnost slevy!

Jste student, senior nebo cestujete s dítětem? FLEXI jízdenka umožňuje uplatnění slevy pro vybrané skupiny cestujících.

 • Student do 25 let včetně
 • Dítě do 14 let včetně
 • Senior 65 let a více
 • Držitel karet ISIC, ALIVE, EYCA
 • Výši jednotlivých slev najdete v podrobnostech o Tarifech a slevách.

Nejlevnější jízdenky v akčním tarifu SPECIAL pro cesty do evropských měst

Chcete cestovat žlutými autobusy po Evropě za co nejnižší cenu? Vyberte si jízdenku v akčním tarifu SPECIAL. Je to trefa do černého! Stačí jen naplánovat si cestu o něco dopředu a koupit jízdenku s předstihem. Můžete ušetřit až 60 % z ceny jízdného!
Jízdenky SPECIAL platí pro cesty z Česka do Evropy a samozřejmě i ve směru zpět – z evropských měst do České republiky.

Jaké jsou podmínky jízdenek v tarifu SPECIAL?

 • Tarif je variabilní – cena jízdenek SPECIAL se pohybuje ve více hladinách.
 • Počet jízdenek v tarifu SPECIAL je limitovaný.
 • Podmínky pro stornování najdete uvedeny na vaší jízdence.
 • Jízdenka je zpravidla vystavena na jméno cestujícího.
 • Datum odjezdu ani jméno cestujícího, na které je jízdenka vystavená, nelze měnit.
 • Není možné kombinovat s ostatními slevami nebo tarify.
 • Rezervaci a platbu jízdenky či případné storno provedete online na www.regiojet.cz, pomocí mobilní aplikace, telefonicky na +420 222 222 221, nebo osobně na prodejních místech.
 • U autobusu není možné jízdenku v tarifu SPECIAL zakoupit.

Jízdenka zakoupená ve vlaku

Ceny jízdenek mohou být odlišné při nákupu v rezervačním systému na internetu, na pobočce RegioJetu/STUDENT AGENCY a při nákupu přímo ve vlaku. Jízdenky ve vlaku se prodávají obecně za vyšší ceny. Doporučujeme proto koupi jízdenek předem, nejlépe prostřednictvím Kreditové jízdenky.

Pojedete ve vlaku kategorie RJ?

Cenu platnou pro koupi ve vlaku RJ pro konkrétní spoj a zastávku vám sdělí prodejci na prodejních místech nebo se informujte na naší nonstop infolince +420 222 222 221.

Pojedete ve vlaku kategorie R?

Jízdenku na spoj kategorie R je možné zakoupit přímo u palubního personálu spoje. Platit můžete v hotovosti nebo pomocí platební karty. Prosíme cestující, kteří si plánují koupit jízdenku u stevarda/ky, aby nastupovali ve vlakové soupravě do vozu s nejvyšším číslem.

Kupujete si jízdenku přímo u stevardky na palubě vlaku?

Cenu najdete v aktuálním ceníku.

Časová traťová jízdenka

Tip RegioJetu

Časové traťové jizdenky představují nejvýhodnější způsob dojíždění a jsou ideální zejména pro ty, kdo dojíždí několikrát týdně do práce, školy či za jinými povinnostmi.
Za nízkou cenu získáte téměř neomezené cestování.

 

PLATÍ POUZE VE SPOJÍCH KATEGORIE R NA VLAKOVÉ LINCE R8 BRNO–PŘEROV–OSTRAVA–BOHUMÍN

 • Tato jízdenka je vystavená na konkrétní trasu a čas. Platnost jízdenky je vždy uvedena na jízdence. Časovou platnost traťové jízdenky nelze dodatečně měnit.
 • Časová traťová jízdenka držitele opravňuje k neomezenému počtu jízd vlaky RJ na lince RegioJet R8 po trase uvedené na jízdence v libovolném směru nebo úseku, a to po dobu její platnosti.
 • Jedná se o nepřenosnou jízdenku, vázanou na Kreditovou jízdenku (RegioJet Pay) a opravňuje k použití pouze toho cestujícího, jehož identifikační údaje jsou uvedeny na jízdence.
 • Cestující totožnost prokazuje platným průkazem totožnosti. 
 • Časovou traťovou jízdenku je možné zakoupit pouze pro tarifní třídu Low cost (2. tř.) ve 7-denní, 30-denní a 90-denní variantě.
 • Tuto jízdenku lze zakoupit na jakémkoliv prodejním místě na rychlíkové lince R8 Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín a v online rezervačním systému RegioJet.
 • Cestující nemá nárok na bezplatnou rezervaci místa → doporučujeme dokoupit si místenku na jakémkoliv prodejním místě na rychlíkové lince R8 Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín. Místenku zatím nelze koupit v online rezervačním systému ani v aplikaci Jízdenky RegioJet. Na nápravě pracujeme.

Litujeme, ale časovou jízdenku zatím nelze koupit v aplikaci Jízdenky RegioJet.

Na časové traťové jízdenky se nevztahuje marketingová sleva 10 % s kartou ISIC/EYCA/ALIVE.

Chci si koupit časovou traťovou jízdenku!

Flexibilní jízdenka

Tip RegioJetu

Máte naplánovanou kontrolu u lékaře, nejste si však jistí, jak dlouho u něj budete čekat?
S Flexibilní jízdenkou v kapse už nemusíte nervózně kontrolovat hodinky, zkrátka pojedete tehdy, kdy se to bude hodit vám.

 

PLATÍ POUZE VE SPOJÍCH KATEGORIE R NA VLAKOVÉ LINCE R8 BRNO–PŘEROV–OSTRAVA–BOHUMÍN

 • Jedná se o jízdenku zakoupenou na konkrétní datum, která umožňuje držiteli cestovat na libovolném spoji RegioJet na lince R8 Brno – Bohumín na trase a ve směru, uvedeném na jízdence.
 • Platnost Flexibilní jízdenky je uvedená na jízdence a platí vždy do 4:00 následujícího dne.
 • Flexibilní jízdenka je platná na jedno použití (na jednu jízdu).
 • Tuto jízdenku lze zakoupit na jakémkoliv prodejním místě na rychlíkové lince R8 Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín a v online rezervačním systému RegioJet.
 • Cestující nemá nárok na bezplatnou rezervaci místa → doporučujeme dokoupit si místenku na jakémkoliv prodejním místě na rychlíkové lince R8 Brno–Přerov–Ostrava–Bohumín. Místenku zatím nelze koupit v online rezervačním systému ani v aplikaci Jízdenky RegioJet. Na nápravě pracujeme

OneTicket=Jedna jízdenka

Cestujete po železnici napříč Českou republikou a chcete si svou jízdenku pořídit jednoduše a pohodlně pro spoje různých dopravců? Pak je One Ticket ta správná volba. Jízdenka, kterou zakoupíte v rámci Systému jednotného tarifu (SJT), je alternativou k jízdenkám jednotlivých dopravců. Umožní vám cestovat flexibilně s jedním jízdním dokladem po celém Česku.

OneTicket je nyní k dispozici pro státem objednané trasy. Pro RegioJet jsou to rychlíky na trase Brno–Ostrava–Bohumín a osobní vlaky na trasách v Ústeckém kraji. V roce 2021 se pak postupně připojí i další komerční spoje RegioJetu.

Kde OneTicket koupíte?

 • vybraná prodejní místa RegioJetu
 • online prodejní systém oneticket.cz či aplikace OneTicket
 • prodejní místa ostatních zapojených dopravců
 • přímo na palubě vlaků RegioJetu či ostatních dopravců

OneTicket

Ještě více informací o jízdenkách OneTicket