Omezení provozu mimošpičkových spojů.

V návaznosti na pokles poptávky po cestování v souvislosti s opatřeními vlády ČR omezuje RegioJet provoz některých svých vlakových spojů. Aktuálně se jedná spíše o omezení v mimošpičkové a okrajové části dne.

Naší prioritou je zachovat co největší rozsah spojení i v dobách dalších omezení. Zachováno bude spojení na všech trasách – v rámci ČR i v mezinárodní vlakové dopravě na Slovensko a do Rakouska. Upravují se zatím pouze počty spojů.

1) Rychlíkové spoje na lince R8 Brno – Přerov – Ostrava – Bohumín a zpět 

V koordinaci s objednatelem - ministerstvem dopravy ČR, omezí na dobu 3 týdnů provoz některých vlakových spojů na trase R8 Brno - Přerov - Ostrava - Bohumín a zpět. V mimošpičkových časech tak bude na lince dvouhodinový provoz vlakových spojů, ve špičce zůstává zachován hodinový interval.

V termínu od pondělí 19. 10. do 7. 11. nepojedou následující vlakové spoje na lince R8:

Zrušené spoje směru Bohumín - Brno a zpět

 

Ostatní spoje na  lince R8 jedou podle platného jízdního řádu s tím, že do 22. 10. probíhá v úseku Brno - Přerov výluka a vlaky jsou v úseku Brno-Královo Pole - Kojetín - (Hulín) nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

2) Vlakové spoje kategorie RJ

Zde je omezen provoz spojů jedoucích zejména v okrajových částech dne s tím, že některé spoje nejezdí již od 14. 10. a u dalších dochází k úpravě provozu od pondělí 19. 10.

Od 14. 10. nejsou v provozu následující spoje:

Ood 14.10. nejede

 

Od 19. 10. nejsou v provozu následující spoje:

od 19.10. nejede

Zároveň spoj RJ 1004 (5:57 Návsí – Praha) naopak jede i v neděli v trase Návsí – Praha.

Na trase Praha - Brno - Vídeň a zpět od 14. 10. ranní spoj RJ 1031 jede pouze v úseku Brno - Vídeň (v úseku Praha - Brno nejede) a podobně večerní spoj RJ 1036 zůstává v provozu na úseku Vídeň - Brno; na trase Brno - Praha nejede. Naopak spoje RJ 1037 a RJ 1030 jedou pouze v úseku Praha - Brno a zpět.

U spojů na trase Praha - Bratislava a zpět se nic nemění, na trase Praha – Košice a zpět je od 14. 10. zrušen pár nočních spojů RJ 1020 / 1021; naopak denní spoj Praha – Košice a zpět jezdí nadále bez omezení každý den.

Ostatní vlakové spoje zůstávají v provozu stejně jako doposud.

Jedná se o dočasná omezení, která souvisí zejména s přerušením výuky na školách a s dalšími omezeními, které se výrazně projevují do poptávky po cestování. Stejně jako na jaře - ihned, jakmile budou opatření ukončena a poptávka bude opět růst, RegioJet spoje obnoví. RegioJet průběžně vývoj poptávky sleduje a bude rozsah spojů upravovat podle toho, jak budou zůstávat nebo naopak končit jednotlivá omezení.

Děkujeme za pochopení.