Užijte si s námi výlety po Česku za nejvýhodnější ceny jízdenek!

Užijte si s námi výlety po Česku za nejvýhodnější ceny jízdenek!

Chcete s námi cestovat po České republice co nejlevněji? Využijte jízdenky v tarifu Kreditové jízdenky a cestujte nejlevněji po krásách naší vlasti – do Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové, Telče či Olomouce!

z/do Prahyz/do Brna
Brno již od 139 Kč Telč již od 115 Kč
České Budějovice již od 119 Kč Jindřichův Hradec již od 140 Kč
Hradec Králové již od 90 Kč Zlín již od 95 Kč
Karlovy Vary již od 129 Kč Kroměříž již od 70 Kč
Most již od 95 Kč Olomouc již od 69 Kč
Chomutov již od 105 Kč    
...a dalších více než 20 českých a moravských destinací.

 

Tipy na výlety, zábavu, relax a poznání v České republice

Praha

Praha Hlavní a současně největší město České republiky, jedno z nejkrásnějších měst světa, město s neopakovatelnou atmosférou a kouzlem má co nabídnout všem bez ohledu na věk nebo záliby. Pojďme si tedy Prahu užít! Většina z nás, kteří naše hlavní město navštíví jako turisté poprvé, zamíří do historického centra Prahy – památky UNESCO. Tvoří je jedinečný urbanistický celek Pražského hradu s chrámem sv, Víta a Hradčany, Malé Strany včetně Karlova mostu, Starého Města, Nového Města a Vyšehradu. Nenechme si ujít také Národní divadlo, Václavské nebo Staroměstské náměstí. Všude tady na nás dýchnou české dějiny! V Praze působí také desítky muzeí a galerií – například Národní muzeum, Muzeum hlavního města Prahy, Národní technické muzeum nebo Židovské muzeum. Z nejzajímavějších pražských galerií stojí za návštěvu Galerie hlavního města Prahy, Národní galerie, Výstavní síň Mánes, Galerie Vyšehrad, Museum Kampa, Galerie Portheimka, Galerie Klementinum, Centrum současného umění DOX či Galerie Josefa Sudka.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat některý z nesčetných kulturních zážitků, které Praha nabízí, stačí jen vybrat z programů malých i velkých divadelních scén – Národní divadlo, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, Státní opera, Rudolfinum, divadlo Laterna magika, Divadlo Na zábradlí, Divadlo v Dlouhé, Dejvické divadlo či dnes již legendární Semafor. Kromě toho má Praha množství muzikálových a zábavných divadel (největší z nich je Hudební divadlo Karlín) a dalších komerčních scén.

A kde si pochutnáme? V Praze jsou stovky restaurací a barů a především hospjiž od s dobrým českým pivem. Malá Strana, Staré Město, Žižkov nebo například i Nusle jsou plné dobrých hospod, z nichž mezi nejznámější patří U Pinkasů, U Vejvodů, U Tygra, U Hrocha, U Kalicha, U Bansethů a další. Slavná je také restaurace, která si vaří vlastní pivo – U Fleků. Každoročně se tu koná také festival jídla – Prague Food Festival a festival piva – Český pivní festival.

Nesmíme zapomenout na naše nejmenší. Pro ně, ale nejen pro ně, je tu Zoo Praha v Tróji, Botanická zahrada, nebo Planetárium Praha. Děti určitě nepohrdnou ani návštěvou některého z představení Divadla Spejbla a Hurvínka. A pražská muzea na ně myslí také – Muzeum hraček, Muzeum voskových figurín, Muzeum pověstí a strašidel, Království železnic nebo Muzeum čokolády – všude tady se naše děti nudit určitě nebudou.

Brno

Brno Druhé největší město v České republice, centrum jihu Moravy, známé univerzitní i veletržní město, nás uvítá svou milou a pohodovou atmosférou. Naše první kroky asi zamíří k nejznámější atrakci Brna – „brněnském drakovi“, který visí v průjezdu Staré radnice. Tento symbol Brna nás určite nezklame, i když zjistíme, že je to „jen“ krokodýl. Ze Staré radnice to máme jen kousek k návštěvě nejvýznamnějších dominant města – hradu Špilberk a Katedrále svatého Petra a Pavla. Pro milovníky architektury jsou v Brně připraveny dvě třešničky – vila Tugendhat již od architekta Ludwiga Miese van der Roheho, zapsaná mezi Světové dědictví UNESCO a vila Dušana Jurkoviče (Jurkovičova vila). Další kulturní zážitky nás čekají v některém z brněnských muzeí, divadel a galerií. Nejznámější z nich je Moravská galerie Brno. Pokud sedneme na jednu z místních "šalin" (tramvají), dojeme pohodlně za půl hodinku na brněnskou přehradu. Na jednom z parníků, které brázdí její hladinu, pak doplujeme k hradu Veveří, další atraktivní dominantě, kterou nám Brno nabídne.

Příjemně znaveni jistě uvítáme občerstvení v některé z mnoha restaurací, kaváren a cukráren, kde si jistě vybere každý podle svého vkusu. Pro mlsné jazýčky Brno chystá každý rok nabídku festivalů jídla, vína i piva – většinou je najdeme na náměstí Svobody a na Zelném trhu. Brno je jako dělané pro rodiny s dětmi. Ti nejmenší se určitě vyřádí na některém z mnoha dětských hřišť – třeba ve známém parku Lužánky, zvířátka s nimi navšítvíme v brněnské ZOO a s těmi většími si užijeme návštěvu brněnské Hvězdárny a planetária nebo VIDA! science centrum.

Olomouc

Olomouc Metropole Hané, jeden z historických skvostů České republiky, arcibiskupské a univerzitní město. Vzhledem k tomu, že Olomouc bývala jedním z nejvlivnějších měst Moravy, najdeme tu rozsáhlé historické centrum s významnými památkami – nejvíce na Horním náměstí: radnici s orlojem z 15. století, Herkulovu, Ariónovu a Caesarovu kašnu, a především památku UNESCO – sloup Nejsvětější Trojice. Dalšími historickými skvosty je katedrála sv. Václava nebo Arcibiskupský palác. K dalšímu kulturnímu vyžití v Olomouci jsou nám k dispozici divadla, muzea a galerie. Pro milovníky dokumentárních filmů a videoprogramů se v Olomouci pořádá festival Academia film Olomouc, Flora Olomouc láká každoročně pěstitele a zahradníky. Z delikates, které Olomouc proslavily, jsou nejznámější olomoucké tvarůžky – vyrábí se v nedalekých Lošticích, kde určitě navštívíme místní muzeum. S dětmi se také nebudeme nudit – můžeme si zajít do aquaparku Olomouc, nebo si zajet do nedaleké ZOO Svatý Kopeček.

České Budějovice

České Budějovice Přátelské a pohostinné město na jihu Čech obklopené malebnou krajinou rybníků, řek, lesů a pahorků Blanského lesa a Novohradských hor, které vyhoví každému našemu požadavku. Do Českých Budějovic se vyplatí jet na výlet – za památkami, kulturou, sportem, nákupy i za dobrým jídlem nebo pohárem oroseného piva. Město je sídlem Jihočeské univerzity, mnoha odborných škol, vědeckých ústavů, Jihočeského divadla, Jihočeského muzea a dalších soukromých muzeí a galerií. Najdeme zde jedno z nejkrásnějších náměstí České republiky se známou Samsonovou kašnou, Černou věží a katedrálou sv. Mikuláše. S dětmi můžeme navštívit hvězdárnu a planetárium, ZOO poblíž Hluboké nad Vltavou nebo Jihočeské motocyklové museum v objektu historické malé solnice s expozicí historických motocyklů. A nesmíme zapomenout udělat exkurzi vyhlášené reataurace Masné krámy v centru města a pivovaru Budvar.

Hradec Králové

Hradec Králové Východočeské město s krásným Velkým náměstím, kde se malé ploše v centru města setkávají tři stavební slohy: gotická katedrála svatého Ducha, renesanční zvonice zvaná Bílá věž a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie a devatenáct metrů vysoký Mariánský sloup. Hradec Králové je na významné architektonické památky opravdu bohatý – mezi díla známých architektů patří Městské muzeum (Jan Kotěra), schodiště u kostela Panny Marie (Josef Gočár), Labská elektrárna (František Sander), Evangelický kostel v Nezvalově ulici (Oldřich Liska). K romantické procházce městem patří cesta kolem Labské elektrárny – secesní budovy s režným zdivem a plastickými omítkami již od architekta Sandera. Voda je společným jmenovatelem také pro další zajímavosti Hradce Králové – Obří akvárium s podvodním tunelem nebo vyhlídkové plavby po Labi parními loděmi Hradec a Královna Eliška. Co si jistě nenecháme ujít je oblíbené výletní místoBraunův Betlém v Novém lese. Je to galerie plastik a reliéfů tesaných přímo do skály, chráněná památka UNESCO.

Karlovy Vary

Karlovy Vary Město proslulé léčivými minerálními prameny, uměním místních porcelánek a skláren, ale i filmovým festivalem, lázeňskými oplatkami a vyhlášeným alkoholickým bylinného nápojem Becherovka. Nechejme se hýčkat jeho dvanácti léčivými prameny – najdeme je na Vřídelní kolonádě. Nejvydatnějším z nich je pramen Vřídlo, tryskající až 12 metrů vysoko. Zajděme si na některou z delikates české a mezinárodní kuchyně do Grandhotelu Pupp – určitě si pochutnáme. A pokud bychom dostali chuť zkusit si zahrát golf, není nic jednoduššího než se vypravit na mistrovské 18jamkové hřiště s nejstarším golfovým klubem v Česku. V červenci pak nesmíme zapomenout na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary – snad ulovíme autogram některé s hollywoodských hvězd, které jsou každoročně do Karlových Varů pozvané.

Jindříchův Hradec

Jindřichův Hradec „Perla Jižních Čech“, město „zlaté růže“, nás svým osobitým kouzlem zcela jistě chytne za srdce. Přímo v centru města se rozprostírá jeden ze symbolů Jinřichova Hradce – rybník Vajgar a v jeho hladině se zrcadlí nádherné panorama gotického hradu a renesančního zámku. Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s vysokou městskou věží protíná 15. poledník východní délky – je vyznačený v dlažbě a v Jindřichově Hradci si tak můžeme nastavit přesný středoevropský čas. Nejproslulejší exponát Muzea Jindřichohradecka a zároveň největší lidový mechanický betlém na světě jsou Krýzovy jesličky, zapsané v Guinnessově knize rekordů. V Jindřichově Hradci můžeme také navštívit Zámecký mlýn, přestavěný Františkem Křižíkem na městskou elektrárnu, Dům gobelínů nebo Národní muzeum fotografie. Dětem i jejich doprovodu udělá radost jindřichohradecký aquapark, nebo výlet parním vlakem po některé z jindřichohradeckých úzkokolejek do oblasti zvané Česká Kanada.

Telč

Telč Vydejme se poznávat Telč při některé z procházek městem a nechme se okouzlit krásou památek přetrvávající staletí. Návštěva telčského zámku nás přenese v čase nazpátek – do dob, kdy se po renesančním náměstí projížděly kočáry s krásnými dámami a pány a všude bylo plno krámků s roztodivným zbožím i pamlsky. Telč však není jenom zámek a krásné náměstí pyšnící se domy s gotickými a renesančními fasádami zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Jsou to i rybníky, které město obklopují, nebo ticho starých kostelů a kostelíků. Vydat se můžeme i na nedaleký hrad Roštejn nebo vrcholek Oslednice s rozhlednou. Nejkrásnější pohled na Telčsko je z horkovzdušného balónu – kdo zkusí, určitě nelituje. Kromě vyhlídkových letů nabízí Telč výletníkům projížďky na loďkách či rybaření.

Zlín

Zlín Město se svěží a moderní atmosférou, které je proslavila obuvnická firma Baťa. Díky ní je Zlín městem s ojedinělým souborem funkcionalistické architektury, které vévodí 77,5 metrů vysoký mrakodrap Jednadvacítka – jedna z prvních výškových staveb v Evropě, s kuriozitou – kanceláří ve výtahu. Za zhlédnutí stojí také kolonie typických baťovských staveb – rodinných domků, které díky páleným cihlám vypadaly jako červené kostky. Určitě nesmíme zapomenout navštívit Obuvnické muzeum, které ukrývá takové zajímavosti jako jsou miniaturní střevíčky z feudální Číny, opánky z peří pštrosa emu a lidských vlasů. S dětmi si pak vychutnáme úžasnou ZOO Zlín-Lešná, se zvířátky z Afriky, Asie, Austrálie i Ameriky, s pohádkovým novorenesančním zámečkem.

Kroměříž

Kroměříž Známá i jako Hanácké Athény. Pyšní se památkou UNESCO – nádherným Arcibiskupským zámkem, letní rezidencí olomouckých arcibiskupů a Podzámeckou a Květnou zahradou. V zámku se nachází obrazárna a knihovna s nejcennějším malířským dílem vystavovaným v České republice – obrazem Apollon a Marsyas již od proslulého renesančního malíře Tiziana. Ke kroměřížskému zámku patří také Arcibiskupské vinné sklepy – můžeme si je prohlédnout sami nebo v rámci komentované prohlídky s průvodcem a s ochutnávkou.

Most

Most Město, které v 70. letech minulého století zmizelo ze světa kvůli těžbě uhlí, dnes ho připomínají jen staré fotografie a vzpomínkové akce. Nový Most najdeme o kousek dál, ale okolní krajina se už zase zelená. Symbolem zničeného města je gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, architektonický skvost pozdní gotiky. Výjimečná je především empora, pás zdobený scénami ze Starého a Nového zákona po obvodu ochozů, která nemá v Čechách obdoby. Téměř 30 metrů vysoký a 60 metrů dlouhý chrám se dal do pohybu 30. září 1975 a na dnešním místě „zakotvil“ 27. října 1975. Unikátní akce je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích. Současný Most nás láká třeba na neotřelé Uhelné safari – exkurze v povrchových dolech, Hipodrom, Autodrom nebo k vodním hrátkám k jezeru Matylda s plážemi, vodními atrakcemi a okružní stezkou.

Chomutov

Chomutov Výlet do tohoto města nás mile překvapí. V centru Chomutova najdeme pěkné historické centrum s měšťanskými domy, radnicí, kostelem Nanebevzetí panny Marie a raně gotickým kostelem svaté Kateřiny. V chomutovském muzeu si prohlédneme expozici lidového umění, zaměřenou na dřevěné hračky a lidovou vánoční tvorbu z české a německé strany Krušných hor, obdiv si zaslouží i Fialův betlém, představující stará řemesla. Rodiny s dětmi si užijí v Podkrušnohorském zooparku, jehož součástí je postupně se rozrůstající skanzen a lanové centrum pro děti. V Chomutově si také můžeme zařádit v jednom z nejlepších tuzemských skateparků nebo se vykoupat v průzračné vodě Kamencového jezera, jediného svého druhu na světě.